1700 - 2000 TL aralığında Modem

Merhaba Arkadaşlar,

Türk telekom ile olan taahhütüm sonunda bitti ve bugün müşteri hizmetlerini ayarak aktivasyon talebinde bulundum artık TürkNetin ayrıcalıklarından faydalanacağım inşallah.

Kaliteli ve hızlı bağlantı için Max 1700 - 2000 TL lik modem bakıyorum TP-Link Archer VR600 2100Mbps ile Keenetic Peak DSL AC2600 arasında kaldım.
Home Office çalışıyorum evde internete bağlanan 7 Telefon, 1 Mi box, 3 Laptop, 1 Masaüstü pc var kablosuz iletişim çok önemli benim için sanki TP-Link bir tık daha iyi gibi ama sizlerin değerli yorumlarına ihtiyacım var.

Vakit ayırıp tavsiyede bulunan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

O fiyat aralığında üst kademe wifi6 destekli modem vardır. İyi araştırın ram ve işlemci gücü yüksek olsun. Eğer 100 m2 üstü ev ise ek router için bütçe ayırın.

Merhaba Gulnare,

Tavsiye edebileceğim modem var mı? Teknoliji ile aram çok iyi değil. Router olarak TP-Link in 300Mbs lik A101 de bi ara satılan ürününden var elimde

Tp Link’in AX73 modeline bakabilirsiniz. Hepsiburada’da 1800₺ sanırım

Merhaba

Fiber mi kullanıyorsunuz ?
Dsl mi kullanıyorsunuz ?

Merhaba CL_Last,

Hattımı kontrol ettiler 75 Mbps Vdsl dediler

1 Beğeni

DSL modeme mi ihtiyacınız var yoksa router’a mı?

Merhaba Emree,

Modeme ihtiyacım var

Anladım, ben router önerisi yaptım ancak VDSL2 destekli bir modeminizi önerdiğim router’a bridge yaparsanız da memnun kalacağınızdan eminim :innocent:

Merhaba Emre,

Tavsiye ettiğin TP-Link Archer AX73 Router için teşekkür ederim ama modemimde eski. Önceliğim modem olsa daha iyi olacak gibi

Şuan ki maliyete baktığımda.

1. TP link VR2100
  2. TP link VR2800
  3. Asus DSL AX82U
  4. Keenetic peak dsl

Asus yıllarca sizi gotürecek bir modem şuan baya pahalı.

1 Beğeni

Anladım, Türk Telekom’dan geçiş yaptığınızı görünce VDSL2 modeminizin olduğunu varsayarak öneri yapmıştım :innocent:

Zyxel in bir modemi var ama eski baya kablodan bağlasam portlarının hızıda düşüktür

Portlarınız 10/100 Mbps standartındadır muhtemelen. Gigabit bile olabilir çünkü VDSL2 modem. Sorun yaşayacağınızı sanmıyorum 75 Mbps’lik pakette.

Tavsiyelerin için teşekkür ederim Asus DSL AX82U 1200 TL kadar pahalı yoksa cidden güzelmiş.
Keenetic peak dsl de 500 TL kadar yüksek
VR2100 u uzun soluklu kullanırım diye düşünüyorum

1 Beğeni

Şimdi den hayırlı olsun. :slight_smile:
TP LİNK VR2100

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B0859M1KX7/ref=ewc_pr_img_1?smid=A1UNQM1SR2CHM&th=1

2 Beğeni

hocam şu jelatini sökseniz sanki daha iyi olur. Ben buradan rahatsız oldum :smiley:

Yok hiç sevmem pc’nin ki bile duruyor yıllarca :smiley: tozlanmasın diye

1 Beğeni

bende hiç tutmam üstünde aldığımla bir hemen sökerim :smiley:

Bozulursa öyle gönderiyorum. Bakıyorlar herşey üstünde daha değerli oluyor. :slight_smile:

3 Beğeni