12/11/2020 Bağlantı yine kesildi

Problemin sebebi nedir galiba genel olarak yine bağlantı kopması yaşandı yada benim hattımda bir sıkıntı var. Gece bu saatlerde internetim sürekli kesilmeye başladı.

1 Beğeni

Aynı sorun bendede var şu an.

70 megabit alırken snr değerlerim 16-20 arası iken şuan 35 e düşürüldü snr değerlerim 8-10 arası komik olan bu ya hızımızı düşürüyorlar ona rağmen kopukluk yaşıyoruz.

aynn oyle benimde gitti bolgenizde calisma.var yazisi ilk defa gordum sasirdim hergece ayni saat araligi :slight_smile: saka gibi

Bende komple gitti. Dsl ışığı yanıyor hat bağlanıyor hatta ip bile alıyor. Ama internete girmiyor. Farklı dns deniyorum. Ama kar etmiyor 7 aydır kullanıyorum İlk defa böyle bişey yaşıyorum.

Güncelleme: Bölgede çalışma varmış. Genelde bunu çalışma olmadan önce bildirirlerdi. Bu sefer çalışmadan başladıktan sonra bildirdiler.

altyapı çalışması var büyük ihtimalle herkes uyuyordur diye bildirmeye gerek duymamışlardır

Yeter daraldım ya yeter! Sabah her uyandığımda internet yok. Ya da var ama yoktan farkı yok!! Başka bir şeyi düzelteyim derken başka bir şeyi bozuyorlar.

Normalde online işlemlerde öncesinde kırmızı bildirim şeklinde görünüyordu. Şimdi çalışma başladıktan sonra görüldü orada.
Bu arada bu çalışma benim hızı daha da düşürdü. Dün binaya yeni bir hat aktif edildi. Snr düştü gürültü arttı. Bu sebeple hız biraz düşmüştü. Buna yapacak bişey yok. Ama bir de gece alt yapı çalışması diye sinyalimi kıstılar ne hız iyice düştü. Bina 85mbps desteklerken ben 50mbps zor hız alıyorum. 100mbps paketim var.

Benzer durumu yaşıyoruz Benim de 75mbps civarından 50mbps’e düştü

ayni sorun bende var 75megabit aliyodummturk telekomdan aramislar hanimi 88 megabit ve uzerini alabilirsiniz demisler paketim 75,megabit aldigin hiz 55 10 db ayarli 2 db alsam zaten 77 gorurum ama kopma.oldukdan sonra bi anlamii kalmaz pubg mobile.oynuyorum pc 25bn degerinde 28 ms aliyodun.simdi 90-110 sakami bu

kizdigim sorun yan komsum.super online onda bakiyorum ms 28 -30 sabit bende neden oyle sorun var bu gidisde bende gecicem.sanirim

s.onlinede çalıştımda TurkNet geçmeden önce kullanıyordum 9 pingim vardı sabit 100 mbps gayette ucuzdu fakat yeni taşındığım yerde fiber altyapısı yok