1000 mbps altyapı isteği

Merhaba ben istanbul/sultangazi yunus emre mah. 1384. sk. NO:** adresinde oturuyorum ve ttnet altyapısı üzerinden türknetin 100 mbps lik paketini kullanıyorum. 1000 mbps lik pakete geçmek istiyorum ama altyapı olmadığı için geçemiyorum. TurkNet fiber altyapı isteğinde bulunmak istiyorum

1 Beğeni

Yunus emre mahallesi planlar dahilinde ama o sokak var mı bilmiyorum… @EFG bakabilir misin bu sokakta o yerler arasında mı?

Mahalle plan listesindeyse her sokağa her binaya gelir

Öyle bakılabiliyorsa benimkini de öğrenebilme şansımız var mı?
Karadolap Mah. Gaziosmanpaşa Cad. Eyüp-İstanbul

aylardır soruluyor ama hala planlar arasına girmemiş

Merhaba @BobShaKI, bulunmuş olduğunuz bölge planlı iş listemiz arasında yer alıyor. GigaFiber hizmetimiz için net bir tarih veremiyoruz. Beklemede kalmaya devam edin lütfen.

Merhaba @Maytere, bulunmuş olduğunuz bölge GigaFiber hizmetimizin planlı iş listesi arasında yer almıyor :frowning:

Hmm peki iletebilir misiniz?

Usta Istanbul/kartal Karlıktepe mahallesi için herhangi bir plan var mı

Merhaba @EFG istanbul/sultangazi 50.Yıl mahallesi A.caddesi 2034 sokak adresinde ikametgah etmekteyim türktelekom evimin içine kadar fiber kablo çekti ama 100mbps sınırladı TurkNet gigafiber hattı gelicekmi bu adrese planlarda varmı ? veya bu kablo uzerinden 1000 mbps alabilirmiyim ?

Turk telekomun uzerinden alamazsiniz cunku oyle tarifeler daha hizmete sunulmadi sunulduğu taktirde ilerki zaman alınır ve gigafiber altyapi planlanan bolgede iseniz turknetin altyapisi uzerinden limitsiz sinirsiz bu hizmeti fazlasiyla kullanabilirsiniz

Türknetin amacı hattının sahip olduğu hızı özgürce kullanmak. Bu durum fiber kabloda da mümkün olmaz mı ki?

Ozgur derken şu yerlesik operatörün altyapisi uzerinden sizin desteklediginiz maksikum hizi verir(saglıkli olan) fiber altyapisinda işler oyle işlemiyor istedigi hizi veremiyor kablo tt nin altyapida turk telekomun yalniz yeni yuksek hizli paketler aciklanmasi gerekir ondan sonra fiber altyapi uzerinden bu hizlari alabilirsiniz oda fiber altyapinin desteklegi hizi verir fiberde limit yok diye biliyorum ama 1000mbps icin sistem degisik superonline de gordum o yuzden yazdim telekom bir çok yerde sinirlama koyuyuor malesef yeni paketler açıklansa bile pahali gözüküyor TurkNet yaklaşırmı onu bilemeyiz. Tek yapmaniz beklemek

1 Beğeni

Merak ettigim konu şu gigafiberi eski yapa santrallerinden bagımsız şekilde mi getiriyorlar konutlara tt nin tip7 dolapları aktif olunca yapa mız hali ile uçup gitmişti gigafiber bu eski yapa sistemi üzerinden ilerliyorsa bu durumda il ve ilçe bazında dagılımı neden bukadar uzun sürüyor İstanbulda Avrupa yakasında küçükçekmece tarafından başka bir yerde görmedim Anadolu yakasında kadıkoy de var deniliyor orada da birçok arkadaşım hayır henüz gelmedi diyorlar bu yapa ile baglantısını bilen birileri konuyu anlatabilir mi
@EFG @ModeratriX

1 Beğeni

@EFG @ModeratriX (20 karakter)

1 Beğeni

Bu konuda ki detaylı bilgiyi @EFG verir ise daha iyi olur. Elimizde TurkNet in yıllar önce paylaştığı omurga bilgisi dışında bilgi yok maalesef. TurkNet bu konuda sır küpü. Çoğu bölgede kendi direkt hatları var diye biliyorum. Yapa olan santralde bir kısmı TT ana hattı üzerinden bir kısmı kendi ana hattı üzerinden İstanbul a bağlı. Gigafiber hizmetini götürür iken eski omurgayı mı kullanıyor yoksa yeniden bir ana fiber hattı mı çekiyor bilgim yok açıkçası. Olur da bir gün bir röportajda Cem Bey e bunu sormayı akıl eden biri çıkar ise öğreniriz diye düşünüyorum.

5 Beğeni

Bende bu konuyu merak ediyorum bakalım Enes bey bizimle paylaşacak mı bu konuyu acaba

1 Beğeni

Heyecan ile bekliyoruz

abi ben sinopta oturuyorum . uzun bir zaman gigafiber altyapı gelmez buraya belli. benim gibi türkiyede bir sürü insan ücra köşelerde yaşıyor. ttnet altyapısında 1gbit kilidini açın artık lütfen. herkes mutlu olsun

Birkaç gün önce VAE altyapısı için 200 / 500 / 1000 mbps lik paketler çıktı.

Yakın zamanda alternatif ISP lere gelir bu paketler.

1 Beğeni