1000 mbps almam gereken 5g baglantimda max 350-400 arasi aliyorum

Arkadaslar merhaba evimde gigafiber internet var kablo ile baglandigimda 1000mbsp goruyorum fakat wifi ile almak istedigim de maksimum 350 400 arasini gorebiliyorum laptop kaynakli bir sorun oldugunu dusunmuyorum macbook air m2 ve huawei matebook d15 kullaniyorum ikiside wifi 6 destekli.

Ekstra olarak 5g ve 2.4g de kopmalar oluyor ve birine mutlaka baglanilmiyor.

Modem VMG3625-T50B

1 Beğeni

1 milyon dolarlık soru modemin wifi 6 mı :smiley: TurkNet’in modemiyse ondan maks hız bekleme wifiden…

Merhaba, Kullandığınız modemi inceledim ve teknik bilgilerinde 2.4ghz Olarak 300mbps ve 5ghz olarak 867mbps desteklediğini görüyorum tabiki bunlar teorik hızlar kesin bu hızları alacağınızın bir garantisi yok.

Bağlantı hızınızı iyileştirmek için modeminiz destekliyor ise 2.4ghz ve 5ghz ağlarını ayırın farklı SSID belirleyin telefonunuza bir Wifi Scanner uygulaması yükleyerek çevrenizdeki Wifi ağlarının hangi kanalda çalıştığına bakarak en boş ve müsait kanalı seçin ve Kanal genişliği ayarını 2.4ghz de 20/40 mhz olarak 5ghz de ise 20/40/80mhz olarak ayarlayarak tekrar test yapmayı deneyin.

Tabi ki test yaparken modemle aranızda bulanan mesefe/engel gibi koşulları göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

hızınız o modem için gayet normal…en fazla uygun şartla ve cihazla anca 500-600 ü görürsünüz ki o da her zaman olmaz…daha yüksek hız için wi-fi 6 modem almanız lazım

2.4 Ghz ve 5Ghz den en güçlü hangi siyanli alırsa ona bağlanır…sağlıklı bağlantı için ayırın ve isimlerini değiştirin

Aynı modemden bende de var. 400 mbpsi gördüğüme şükrediyorum. Wifi 6 router alıcam zaten

Ben Samsung Galaxy S8 kullanıyorum, benimde telefonum 600-700 Mbps’in ötesini desteklemiyor zaten. Telefonla da ilgili bu durum biraz…

denegecegim
bir de ek olarak android tv olarak mi stick kullaniyorum ve onda speed test de upload 800`un uzerine cikiyor indirme gene 200 lerde kalsada upload cikiyor fakat hic bir laptobumda bu gibi sonuca rastlamadim

Bu hızı download ve upload toplam hızı olarak düşün ve modem WiFi 5 wifi6 desteklemiyor

Bende aynı modemi kullanıyorum. Wifi 6e destekli huawei matebook 16s laptop ile yaptığım testlerde 400-450 mbit kablosuz hız alıyorum 5ghz de. kabloluda 1.1 gbit alabiliyorum.

Evet bende de ayni durum 1gbps alamiyorum yeni bir ap mi almam gerekiyor.

wifi 6e destekli bir router gerekli bunun için ama.laptop cihazım dışında hiç bir elektronik aletimde wifi 6 yada 6e yok. bu yatırımı yapmak ne kadar mantıklı kişiden kişiye göre değişir. 400-500 mbit down-up şuan için kablosuzda işimi görüyor.

Merhaba,
Tek bir tane wifide yüksek hız alan router gördüm oda TP link ax73 cihazıdır. 800 lere yakın değerdir.

1 Beğeni