100 mbps den 1 e dusuyor

100mbps vdsl kullanıyorum hızım 90 dan bır anda 1-2 mb ye kadar dusuyor uploadımda bır dusme olmuyor hız düşse bile 15-16 cıvarı kalmakta. TurkNet bana gerı donusunde modem kaynaklı dedı ama modemı degıstırdım (3 kere) sımdı ıç tesısat kaynaklı dıyor ancak 4 aydır problemım var ve madem sorun iç tesısattı bunu neden 3 aydır soylemedıler bılemıyorum

Selamlar @turhan1596, modem üzerinden hat değerlerinizi ve kablolu hız testinizi buradan paylaşır mısınız rica etsem?

1 Beğeni

farklı zamanlarda düşüş yaşadığım için birden fazla ss paylaştım normal zamanlardaki hız testimi de bunun altında paylaşıyorum ınternetı kablolu kullanıyorum ve ıkı farklı kasadan 2 farklı kablo ıle ve 3 farklı modem ile ölçüm aldım sonuçlar aynı modem res ile sorunum duzelıyor genelde ama her zaman duzelme olmuyor.

Rica etsem forum profilinize müşteri numaranızı ekler misiniz?

24***** abone no

Gün içerisinde adresiniz ziyaret edilecek. Devamında problemin çözülmesini bekliyorum. Takip edelim.

iyi bir arkadaş geldı o da şaşirdı özellıkle vpn kullanmadan TurkNet sitesine girememe durumuna ıkımızde güldük senın evde sorun olsa upload da düşerdi yardımdakı arkadaslar anlamıyor zaten dedi turk telekoma destek kaydı açacagım dedı ve gitti

bit çözüm olmadı destekteki arkaşlarda sorun yok diyor ama sorunum devam edıyor

Tekrar selamlar, modeme kadar ulaşan hızınızda bir sorun bulunmuyor. Bu aşamadan sonra konuyu bağlantı kurulan cihazlar özelinde değerlendirmeniz gerekiyor. Cat6 kablo ile bağlantı sağlamayı, ethernet ve wifi driver’ını güncellemeyi, arka planda gerçekleşen upload download faaliyetlerini takip ederek kısıtlama yapmayı deneyebilirsiniz.

Bu konu, son yanıttan 60 dakika sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıtlara artık izin verilmiyor.

bu denılenlerı zaten yaptım sorunda burada sorunun mekanık olan kısımlarını çözmeye çalıstım yenı modem aldım farklı kablolarla denedım sızden arkadas geldı baktı ama yınede ani çakılmalarım devam edıyor ve sebebını bır turlu bulamıyoruz