100 mbps alabilir miyim?

Ankastreden modeme direk cat6 kablo bağladım.Muhtemelen dslam kilidi var.100 mbps alabilir miyim bu değerlere göre?

Dslam kilidi değilde 75 mbit paket tanımlaması yapılmış gibi, dslam 88 mbitte oluyor.

Tam 100 mbit vermeyebilir, yinede destek kaydı açarak bu fotoğrafla beraber hızınızın 100 mbite yükseltilmesini isteyebilirsiniz.

Bende ki oynama yapılmamış değerleri karışıklarına yazdım.
Modem arayüzünden snr değerini 2 ye çektim. CRC de bazı günlerde artış olsada kopma yaşamadım. CRC 24 saatte 250 ila 1500 arasında değişiyor. Modem her sabah saat 6 da resret atacak şekilde ayarlandı. Ev içinde ethernet kablosu ile bağlanabilen bütün cihazlar cat7 kablo ile bağlı. Müstakil tip binaların olduğu bir bölgede oturdugum için bina içi kutu yok. Karşı evin duvarındaki küçük kutudan kablom direk modeme geliyor arada ek yok.Dslam kutusundan eve modeme kadar mesafe yaklaşık 250 mt. Şu anda 97.5 mbbs alıyorum.

1 Beğeni

Merhaba, bu hat değerleri ile 100 MBPS almanız mümkün değil. Kampanyamı Değiştirmek İstiyorum linki üzerinden destek kaydı oluşturup size uygun max internet hızını talep edebilirsiniz.

1 Beğeni

Bölgedeki saha dolabının yoğunluğuna göre sınırlama olmadan modemdeki yazan maksimum değerin %20sine kadar düşük değerde hız verildiği oluyor. SNR değeri 8 de ne kadar hız gelirse o kadar hız veriliyor. Bölgedeki yoğunluğu bilmediğim için bu ihtimali düşünerek ona göre yazıyorum.

2 Beğeni

Ben de alabilirim diye düşünüyorum.Snr değeri yaklaşık 4 5 civarına düşürülürse 100 mbpsye ulaşabilirim gibi.Tabi bazı durumlarda snr 8in altında sorunlar çıkartabiliyor ama herkesin hat kalitesi aynı değil denemek lazım.

1 Beğeni

Bu arada dolap mesafem de 42 metre:)

Modeminizde snr ayarı varsa snryi düşürerek tam 100 mbit hız da alabilirsiniz. Ben şuan 5.6 snr ile kullanıyorum. Kesilme gibi sıkıntı olmuyor.

1 Beğeni

near-end interleaved channel bit rate: 0 kbps
near-end fast channel bit rate: 74791 kbps
far-end interleaved channel bit rate: 0 kbps
far-end fast channel bit rate: 8188 kbps

near-end FEC error fast: 1630
near-end FEC error interleaved: 0
near-end CRC error fast: 96
near-end CRC error interleaved: 0
near-end HEC error fast: 0
near-end HEC error interleaved: 0
far-end FEC error fast: 0
far-end FEC error interleaved: 0
far-end CRC error fast: 3
far-end CRC error interleaved: 0
far-end HEC error fast: 0
far-end HEC error interleaved: 0
DSL uptime :4 days, 14:49, 51 secs
DSL activetime :0 min, 23 secs

Downstream:
relative capacity occupation: 100%
noise margin downstream: 5.5 dB
output power upstream: 5.6 dbm
attenuation downstream: 7.6 dB

Upstream:
relative capacity occupation: 100%
noise margin upstream: 21.8 dB
output power downstream: 14.5 dbm
attenuation upstream: 0.0 dB

Şahsen ben olsaydım 75 mbps de sorunsuz sıkıntısız kullanma tarafını seçerdim.

3 Beğeni

Merhaba @frkn3439, konu hakkında isterseniz size yardımcı olabilirim. Bana özel mesaj üzerinden ulaşın. Elimden geldiği kadarıyla her konu için size destek olmaya çalışırım.

@BLackOwL, evet DSLAM kilidi genellikle 79 ve 88 Mbps hızlarında var :frowning:

2 Beğeni

Yerleşik operatörün sahalarda kullandığı DSLAM cihazları ile iglili bir durum :frowning: Yazılımsal bir kuralları var sanırım. Bu sebeple sorun yaşandığında veya hatlara müdahale edildiğinde kendini yeniliyor.

1 Beğeni

Her zaman en iyisi olabilmek için :pray: @BLackOwL

2 Beğeni