1 Saattir Yüksek Ping Ve Düşük Download

Untitled
ping 30 lardan 130 lara çıktı download 60mbit ten 3-6mbit e düştü upload da sorun yok hala 7+ mbit online işlemlerde arıza gözükmüyor TurkNet destek kaydı açtık ordan da bir cevap yok. eskiden dönerlerdi çok geçmeden 10 aylıkları alıp kaçtılar mı? :laughing:

pingturknet
bu sabah kalktım hız normale dönmüş ama ping 31 den 55 e çıkmış
hop noktaları mı deniliyor onlar mı değişmiş acaba? hatay ilini çöpe mi attı TurkNet diğer illere düşük ping sağlayıp bakın türkiye de en düşük ping ortalaması bizde demek için? ben sabah sorun değil ama akşama bağlandığım avrupa sunucularında yoğunluktan artan pingle oyun oynayamayacağım böyle olursa şu an zaten 77 den 100 e fırlamış oyunda

Selamlar @goksenin, sizi tekrar burada görmek güzel :raised_hand: Farklı bir DNS kullanımı nedeniyle değerlerin yüksek çıktığını düşünüyoruz. Bize ait DNS kullanıp testleri yinelerseniz sevinirim :handshake:

modemden hem cloudflare hem otomatik dns alımıyla ölçtüm fark yok malesef 55, düne kadar 30-31 çıkıyordu 2 yıldır.bugün destekten aldığım cevap da buydu
pingg
pazar akşamı eve döneceğim oyun içi ping i sabah kontrol etmiştim zaten 99-100 sınırdaydı yoğun saatlerde ne olur bilmiyorum.

1 Beğeni

Tekrar selam, güncel ping değerlerinizi inceleyebilmek adına sorun yaşadığınız oyuna ait tracert testini paylaşır mısınız?

1 Beğeni

oyunun serverı(rocket league) saatine bakarak da son logdan çıkardım ve oyundakiyle uyuşuyor google da aynı yüksek ping, 55 den 46 ya düşmüş ama düne göre 2 yıldır 31-32 ydi

Tekrar selamlar, oyun ve oyun sunucusu özelinde bir artış yaşanmış olabilir. Değerleriniz şu an ne durumda?

ppiinngg
düne göre hala aynı oyunda 100 ün üstüne çıkmalar da oluyor destek kaydı network uzmanlara ilettik dedi dün bekliyorum. destekten sadece bana özel değil birçok şikayet alındığını da söylediler bölgeden ama şeffaflık raporu sayfasında hatay ile ilgili bir çalışma da gözükmüyor

TurkNet ten aradılar bugün 50mbit pakete alalım snr 7 gözüküyor dediler 7.4 snr ile 64mbit kullanıyorum ztn internet omurgamızda bir değişiklik olmuş olabilir filan 45 ping de kabul edilebilir dediler artık benim de uğraşacak yüreğim kalmadı açıkçası :slight_smile: bakalım böyle idare edeceğiz oyunlarda sorun olursa iss değiştiririz artık napalım

pingler yine tavan. işin kötüsü 1 gün ping değerleri iyi 6 gün kötü.

aynı durumdayım şuan bende pingler bi tık daha yükseldi üstüne packet losslar başladı oyunda

sorun kendilerinden kaynaklı mı açık bir şekilde söylemiyorlar “şeffaflık” raporu dedikleri sayfada hala 35 ping gösteriyor hatay için ama pingim 45 artık güncellenecek mi o sayfa acaba. yok sorun bizdeyse türk telekomdan ekip gönderin saha dolabını portları kontrol etsin o da yok eskiden hemen ekip gönderirlerdi şimdi bir şeyler değişti galiba eskisi kadar rahat gönderemiyorlar belki ben ne olduğunu anlayamadım. sizin bölgenizden çok şikayet var filan dediler önce sonra 180 derece dönüp problem tespit edemedik yok 50mbit paket sunalım filan diye konuyu başka yere çekip 45 ping normal diyince arkadaş telefonda diyecek bir şey bulamadım artık

1 Beğeni

Alt yapısal bir problem olduğunu düşünmüyorum benim modem değerlerim vs hala aynı sorun görmezden geliniyor müşteri temsilcisi benide aldığım pingin iyi bir ping olduğuna ikna etmeye çalıştı TR sunucuları için fakat mevzu bir kaç gün öncesine kadar daha düşük ping alırken bugün neden yüksek alıyorum ? Daha iyi hizmet alabilmek varken neden kötü hizmet alıyorum ?

Konu sahibi dışında (kullanıcının problemlerini not aldım) ping problemi yaşayan kullanıcılarımız tracert çıktılarını buradan iletebilir mi? :raised_hand:

1 Beğeni

6-7 mslik bir düşüş söz konusu şuan , riotta 56-60 ları buldu bir ara ping. Sorun yaşamadan önce 46-45 alıyordum .

vaad edilen ping 48 benim ping değerim 67 teşekkürler TurkNet.

Ben vie.valve.net e ping atamıyorum uzun zamandır neden acaba

vie.valve.net uzun süredir atılamıyor diye biliyorum. En azından ben ağustos ayından beri atamıyorum. 146.66.155.1 adresinden ping atılabiliyormuş.

Kaynak: Çözüldü: "Unable to resolve target system name vie.valve.net" hatası

Selam, bu test güncel mi? Rica etsem güncel tarih görünecek şekilde atar mısınız?

merhaba test 3gün öncesine ait. ama artık test göndermeyeceğim 1aydır test atıyorum,konu açıyoruz konular yayınlanmıyor çözüm yok,kendi kendinize takılın forumda. 3 ay süre sonunda başka sağlayıcıya geçeceğim.