1 Dakikada 4399 Hata Almak

Az önce internetim kesildi, modemi açıp kapattım bağlantı gelir gelmez hata 4399’a yükseldi. Bunun çözümü nedir?

Screenshot_20201223_002346_com.android.chrome|250x500

sabah tekrar kapatıp açın modemi düzelir diye düşünüyorum.

1 Beğeni

Sorun sürekli tekrar ediyor, maalesef çözüm olmuyor bu.

Birde benimkine bakın hocam :smiley:

8.4 db snr değeri ile bu normal. Çözümü basit düşük hızda stabil bağlantı.

Hocam santrale 200metredeyim reçber marka cat 7 satın aldım bakalım nekadar fark edecek umarım snr yükselir hattım 120 mbps ye kadar destekliyor.

Bu destekliyor bilgisini nereden aldınız? Modemin max gösterdiği hız her zaman verilebilir hız değildir. Örnek olarak kendi hat değerlerimi paylaşacağım. Bana verilebilecek max hız 40 mbps alt yapı sorgu sonucunda da 40 mbps. 50 mbps paketindeyim ve 50 mbps tanımlı ama hız testinde çok nadir 43mbps i geçebiliyorum. Demem o ki servis verilebilirlik hızı neyse onu alırsınız.

Bulunduğum yerin altyapısı sıkıntılı, iç tesisatı yeniletmeme rağmen bir sonuç alamadım. Max 43 mbps veriliyor zaten bulunduğum konumda.

modemin kararlılık ayarı varsa hızı biraz düşürüp deneyin.

Hocam 2 yıldır TurkNet müşterisiyim bağlandığı ilk günden 83mbps diye açıldı hattım speed testtede 80i görüyorum o konuda sorun yok bende bina içi tesisatı yenileyip snr yi düşürürsem 90 ı görürüm diye düşündüm snr 8 deyken max rate 120mbps ama 1 2 gündür crc hataları yüzünden internete çıkamıyorum 300 300 artıyor modemi yeniden başlatıyorum sorun düzeliyor snr yi 13 yaptım sorun gene aynı bu sorunu TurkNet 'e nasıl açıklayacam bilmiyorum sabah kalkıyorum internet var ama girilmiyor çünki crc uçuyor
edit:
Bi konuda Broadcom yongalı modemler daha iyi demişsiniz bu mesajı gönderirken crc 901904 oldu speed test açılmadıgı için ve nperf de sunucu seçemiyorum

11 saatte 815k CRC çok fazla spliter varsa onu bağlayın. Ayrıca kablonun yakınında elektrik kablosu varsa onu uzaklaştırın. Şu an için çözüm. Hızı düşürtmek gibi görünüyor. 35 mbps paketine geçip deneyin derim.

1 Beğeni

Diğer konularda ekran görüntüsünü paylaştım modemin DSL ayarları bölümünde ki ayarlar için. Onlara da bakabilirsiniz.

1 Beğeni