1 Aydır ping sorunu

Faceit üzerinden csgo oynuyorum yaklaşık 1 aydır faceit sunucuların da 250 ping altı oyuna giremiyorum.
daha önce bu sorun yoktu. modemi kapatıp 2,3 sefer denemeden sonra farklı ip alırsam ping degerleri 55,60 arasına düşüyor.

DSL Hızı(Kb/s): 35839 6143
Ulaşılabilir Hız(Kb/s): 92952 39172
SNR Sınırı (dB): 28.8 31.0
Hat Zayıflaması(dB): 0.0 0.0
Güç (dB): 14.5 1.9

Selamlar, hangi sunucu üzerinde sorun yaşıyorsunuz? Farklı sunucularda denediniz mi? Ek olarak tracert testi paylaşmanızı rica ediyorum.

1 Beğeni

Merhaba , tracert testini faceit suncularına bağlandıgımda gönderecegim, Sorun sunucu kaynaklığı olduğunu düşünmedigimden buraya yazdım. ama sorun yaşadıgım ip bloklarını sizin ile paylaşacagım.

İstanbul Ümraniye / İnkilap Santraline Bağlıyım. VDSL.

Aynı sunucuda iken ip degiştirme işlemi yaptıgımda 2,3 sefer modemden ip degiştirdigimde sorun ortadan kalkıyor. ama taibiki 1 ip degiştirmek bile 3,4 dakkika süre aldıgı için. bu işlemi 3,4 sefer yaptıgımda zaten oyun oynamak yerine ip degişirmek ile uğraşıyorum. sunucular kick liyor.

@alperenatici hepimizde aynı sorun var almanya veya avrupadaki ülkelere bağlanınca bdeğilelli maçlarda ping oluyo speed test atıyoz tr içi 3 ms almanya 300 400ms altyapı iç tesisat kablo mevzusu değil yani sizinle alakalı bir şey genel bir sorun kişi problemi değil.

@alperenatici Alper bey merhaba , faceit e girdim size paylaşıyorum bilgileri

Pingin olduğu sıradaki ip adresim : 159.146.40.227
Bağlandıgım sunucunun ip adresi : 94.130.222.253
Aldıgım ortlama ping degeri : 280 ile 310 arası ping degeri
Bağlantı Saati : 22:25
Pingde dalgalanma yok sabit bu aralık,

Modem de ip degiştirdiketen sonra 55,60 pinglere düştügüm ip adresim. 159.146.43.205

İnternet kablo ile bağlıyım Bağlantı bilgilerim

DSL Hızı(Kb/s): 35839 6143
Ulaşılabilir Hız(Kb/s): 93752 39820
SNR Sınırı (dB): 28.8 31.0
Hat Zayıflaması(dB): 0.0 0.0
Güç (dB): 14.5 1.8

Rica etsem forum profilinize müşteri numaranızı ekler misiniz?

@alperenatici Ekledim Alper bey, abone no olarak yazan numara diye düşündüm.

@alperenatici Merhaba kontrol sağlayabildiniz mi acaba ?. 300 ms ler 500 leri görmeye başladı da :frowning:
Son zamanlarda giridim sunucuların ip adreslerini ekledim. ve 2 adet tracert gönderdim. sunucular sagdaki tracert rotasını izler ise ping olmuyor. (enteresan bir şekilde modem de de dedigim gibi 2,3 sefer ip degiştirincede pingler 50,70 aralalıgına düşüyor )

FaceIt sunucularıyla alakalı bir ping artışı söz konusu. Bu konuda bildirimde bulunan kullanıcılarımızın destek kayıtlarını toplayarak network birimine aktaracağım. Sizden destek kaydı oluşturup bu testleri oradan da iletmenizi rica ediyorum.

@alperenatici Teşekür ederim , destek kaydını oluşturdum ve geri dönüş yapıldı, teknik birime aktarılacagına dair.

Rica ederim :handshake:

1 Beğeni