1 aydır internetim yok, yapabileceğim bir şey var mı?

Yıpratma olayına gelince benimde başıma gelmişti… süperonline kullanıcı iken sorun oluştu. 2 kere türktelekomdan geldiler bizlik bişey yok dediler. Biraz anladıgımdan direkten gelen kabloya baktım sinyal yoktu. Tekrar kayıt açtım geldiler. Bu sefer ekibe denk gelmiştim. İndim aşağıya, baktılar sorun yok diyip gideceklerdi. Nasıl sorun yok direkten hat gelmiyor dedim. Onlarda sen mi bilcen biz mi bilcez dedi ve ohh ne güzel gidin süperonline parayı verin eziyetini biz çekelim diyince bende şalter attı. Müsteri hizmetlerini aradım. Megafonun sesini dışarı verdim ve türk telekom elamanın söylediklerini müşteri hizmetlerine ilettim. Adamın gözleri fal taşı gibi açıldı. Yine bişey yok diyip gidiyorlar dedim. Operatör arkadaş hemen müdahale edip… arkadaşım lütfen sicil numaranızı ve isminizi verebilir misiniz dedi. Böyle bir şey söylemeye hakkınız yok diye ekledi. Firmanız bu hizmetin ücretini bizden tahsil ediyor. Böyle bir şey söylemek sizi aşar dedi. Telekom ekibi tamam arkadaşım işi çözüyoruz büyütmeye gerek yok hanfendi dedi. Süperonline operatörüde sistemde kimin müdahale ettiği kayıtlıdr sorununuz çölmezse yeni bir kayıt açın gereken işlem yapılacaktır dedi. Sonrasında telekom ekibi bina girişine cihaz bağladı sonra direğe çıktı ve yanımızda kablo var mı diye yanımdaki arkadaşa seslendi. Kablo arızalı dedi. Kablo olduğu için değişimi yaptılar. Neredeyse 5 yıldır o kabloyu kullanıyorum. Yani yapmak istemediklerinde bunu çok güzel uyguluyorlar ama aralarında sınırlı da olsa yaptırımlarda mevcut… sonrasında adam bana arkadaşım bu kadar bu işi büyütmeye ne gerek vardı. İşimizden mi edeceksin bizi diyor. Bende telekomcu benim diyorsun parayı alan sensin ama anlaşılan işten anlayanda benim. Anlamıyorsan kovmalarını beklemeden istifa etmelisin dedim. Adam arkasına bakmadan gitti.

5 Beğeni

sonrasında adam bana arkadaşım bu kadar bu işi büyütmeye ne gerek vardı. İşimizden mi edeceksin bizi diyor.

Sövmediğine şükretsin.

Senin neyine benim ne kullandığım? Sanki TT hayır yapıyor diğer firmaların işine bakarken… Vallaha okurken içimin yağları eridi desem yeridir, helal olsun.

1 Beğeni

Yıpratma vs bilmem ne üzgünüm ama burada tek sorumlu türknettir parayı ödediğiniz kurumun bunu çözmesi lazım sizin değil bazı arkadaşlar telekomu aradım filan demiş neden ? neden para verdiğin kuruma hesap sormak yerine farklı kişilere soruyorsun telekom burda yetkili kişi değilki burada TurkNet sorumludur.Benim başımada benzer bir şey geldi TurkNet yetkilisi bana biz söledik türk telekomdan kaynaklı dedi bende sinirlendim beni eksik personel çözülemeyen sorun veya ileti alakadar etmezki ben telekoma ödeme yapmıyorum faturamı TurkNet 'e ödüyorum suçlamak bir şey değiştirmez eğer başaramıyorsan firmayla anlaşamıyorsan kullanıcıya hizmet veremediğini açıklar hattını kapatmasını önerirsin yıllardır aynı tas firmaların en klasik huyudur bir şeyi çözemiyorsa suçu başka firmalara atar sanki bu suç atma sorunu düzeltecek gibi yalnızca oyalama taktiğidir arkadaşlar üzgünüm bu sorunu TurkNet 'e söylemeniz gerek ödeme yaptığınız kurum TurkNet telekom değil…

sanki süperonline için tamire geldiklerinde ücret almıyorlar. bu işçi tayfanın boş yapması da baya leş ya.

sana mı kaldı tt fanatikliği. işini yap geç.

1 Beğeni

Firma süperonline dı ve altyapı türktelekomun… altyapıyı elleyemiyorlar yetkisi yok kimsenin… alt yaapının kiracısı konumundalar. Türk telekomun kablosunu kullanarak hizmet verdikleri noktalarda türktelekoma kullanım ve arıza bakımlrı için firmalar ücret öderler. Altyapı arızalarını türk telekomun yapması gerekiyor. Bina içini kendimiz yapıyoruz. Firmalarda santral kısmına bakıyor

superonline türk telekom vb firmalar altyapı için arıza ekibi ücretsiz fiberdede aynı bilgin olsun vodafone fibermaxdada durum aynı kablo ayagım takılıp koptugunda ücretsiz servis gelip düzeltmişti TurkNet 'te maalsef durum tam tersi

Benden ücret almıyorlar. Ama firmalar arası genel bakım kontrol arıza müdahale için ücret alıyorlar. Tabi bu ayrı olmuyor. Altyapı kirasının içinde… sonuçta direğe türk telekom personeli haricinde kimse çıkamıyor. Santrale giremiyorlar.