1 aydan fazla oldu. YARDIM

Teknik ekipten arkadaşlar telefondan aramışlar fakat telefonun şarjda olduğu için yetişemedim. Tekrar arayabilirler mi? Bu arada foruma mesaj atma limitim dolmuş, sizlere cevap da yazamadım kusura bakmayın
Elimdeki modem tplink td864w adsl+2 modem.

Adsl modemle VDSL paket kullanamazsınız. İkisinin sinyali farklı model çözümleyemez. Bu yüzden paket seçerken bile altta yazar VDSL destekli modem gerekir diye. Üstte gösterdiğiniz VDSL modemi takıp deneyin sorununuz çözülür.

Bugün arayan soran olmadı. Yarın yukaridaki modemi alıp deniycem. Elimden birsey gelmiyor. Gelişmeleri buradan yazarım.

Aman diyim ADSL Modem kullanmayın! var ise çocuklara verin içini söksünler kurcalasınlar elektronik komponentleri öğrensinler.
(VDSL/Fiber Destekli Modem) kullanmaya özen gösterim.

1,5 ayda 4 ışıktan 3 ünü yakabildik. Medeniyete bi ışık kaldı. Hadi bakalım :grinning:

Kimse bizim hatlarla ugrasmiyorsa ki uğraşıyor sanki

yeni vdsl modemi deneyeceğim.

Nedir son durum. Modem aldınız mı? Sorun devam ediyor mu?

Aldım hocam. Yukaridaki modemi aldım. Kurulumunu da yaptım. Şu an 2 modemde de 3 Işık var. Internet kısmı yanmıyor. Akşam itibariyke dsl ışığımız yanmaya başlamıştı. Yeni modem şu an bağlı kalacak. Biraz daha ayarlara bakicam. Muhtemelen Enes Bey in dediği gibi başka bir sorun daha var. Sabırla mücadeleye devam

Anlayamadığım bi durum var. Ppp şifremi doğru girmeme rağmen(giristen sonra kaydediyorum) her düzenle kismina tıkladığımda 2 karakter eksik bi şifre çıkıyor. Sanki kayıt edemiyor şifreyi. Fakat eski modemimde şifreyi dogru olarak 10 haneli kayit ediyor

1 Beğeni

***** lara bakarak şifrenizi eşleştirmeyin içerisi farklı olabilir. arayüzde gözüken **** gizlenmiş halidir. şifreniz 10 karakter ise 10 adet yıldız olacak diye beklemeyin modemlerden.
VDSL de o sinyali alamamanız farklı bir durum gerçekten.

1 Beğeni

Bir gelişme var mı acaba.durum hakkinda bi bilgi alabilir miyiz?

Var olan dsl ışığımız da söndü. Tam 1 ay 11 gün oldu. Bir kez arayıp beyefendi internetinizde şu var. hattinizda şu oldu bu oldu, internet şu yüzden gitti diyen yok. 1 ay 11 gündür internet yok ben hala ne oldugunu veya ne yaptiginizi anlamadim zaten anlatan da olmadi. Modem olabilir dedik, yanlışlıkla vdsl e mi geçirdiniz acaba dedik (ben abone olarak talep etmediğim halde)gittik modem aldık denedik olmadi, yok eve gelen hatta ariza vardir dedik elektrikci geldi bakti hersey normal dedi, ttnet geliyor gidiyor dendi saha ekibi dendi ne gelen gördüm ne çalışan 1 ay 11 gün boyunca. Ttnete sorduk, sizin abonelik iptal edilmiş size ne ttnet ne TurkNet yardimci olamaz diyor. Soruyoruz destekten bu saha ekibi ne zaman gelmiş ne yapmış, cevap olarak robot gibi biliyoruz sizi üzdük az daha sabır kontroller yapılıyor saha ekipleri yolda. Sabır sabır sabır da sabır taşı da çatladı. Efendi gibi yaziyorum soruyorum olmuyor. Ttnete gecsem taahhüt versem on gün sonra benzerini belki onlar yapacak. Hakkımı aramak için tüketici heyetine mi gideyim. Veya gidip kapıyı kırıp bütün lojmanın kutusunun bağlantılarını mi koparayim birileri gelsin de baksın diye. Evde hanimla papaz, oğlan pandayi izleyemez papaz. Ne yapayım kardeşim. Forum olarak siz söyleyin. Valla ne derseniz onu yapicam.

1 Beğeni

Acaba teknik bir bilgi vermek için arayacak mısınız?

Buraya son kez yazıyorum. Yarin iş çıkışı gidip ttnete taahhut vericem. Yardımcı olan veya olamayan arkadaşlar teşekkür ederim. Hakkınızı helal edin.
Saglicakla kalın

1 Beğeni

Tavsiyem: TAAHÜTSÜZ bir hizmet kullanmanız. Sizleri caydırmak için yapılan bir işlem olabilir. Sizlere gerekli iletişim bilgilerini verdim mi, yoksa mailinizi yazın buraya, Enes Bey’e de bir yazın.
Rica ederim.

Zamanında bende YAPA’ya sahip olmuştum… Hattım ADSL2+ idi ve 1 aydır internetim gelmemişti çünkü port arızası olmuştu… Bu YAPA, neden bu kadar kolay arızalanıyor ve neden TurkNet’in teknik ekipleri hızlıca bu konuya yetişemiyor ve sorunu çözemiyor? :frowning:

Bir daha yazmayacağım dedim ama yine burdayim :slight_smile:
Bugün ttnete arıza kaydı açılmış destek ekibinden mesaj geldi. talep numarası 2021070500210505593

Bu arada dün ttnete gittim başvuru yapmak için. Bilgi aldim paketler hakkinda. 83 tl ya 16 mbps veriyorlar. İçime de sinmedi. 2.5 yıllık TurkNet müşterisi olarak 1-2 gün bekleyip şans vericem. bir değişiklik olmazsa persembe veya cuma mecburen ttnete başvuru yapicam.

Merhaba, yalin internete gecis islemlerinizi tamamladik. Telefon hizmetiniz kapatildigi icin musteri numaraniz : 1224966 olarak degisti. Artik eski musteri numaraniz gecerli degil. Bu sebeple TurkNet faturalarinizi sadece yeni musteri numaraniz ile odeyebilirsiniz. Otomatik odeme talimatiniz varsa sorun cikmamasi icin musteri numaranizi guncellemenizi oneriyoruz. Eger TurkNet’te bir talimatiniz varsa odemeleriniz sorunsuz bir sekilde devam edecektir. B001

Diye bi mesaj geldi. Sanırım 1 aydır olan şey yalın internete geçişmiş

1 Beğeni

Benim şu an yapabileceğim birşey var mı arkadaşlar

Ankastrede hattınız bağlı mı kontrol eder misiniz?

İşteyim eve gittiğimde kontrol edeyim.
Bina girişindeki hatti soruyorsunuz sanirim. Yoksa lojman girişindeki ana kutuyu mu soruyorsunuz

Bina girişindeki hattı kontrol ediniz.