01.04.2021 tarihinden itibaren CRC hataları alan var mı?

Statik ip kullandığımda 25 e düşüyor. Orijinal haliyle bir düşme söz konusu

1. Hop istanbul TurkNet sunucusu pingiyle aynıydı. Bana göre samsun santralinden ziyade direkt TurkNet sunucularını kullanıyorduk ve artık samsun santralinde turknetin yerleşmesi mi denir yoksa o santrali kullanmaya mı başladık bilemiyorum

FEC errors fast: 0 0
CRC errors fast: 0 26
HEC errors fast: 0 0
FEC errors interleaved: 1719857 0
CRC errors interleaved: 18340 0
HEC errors interleaved: 0 0

Bende de var bu sıkıntı

interleaved modda kolay kolay crc ve fec çıkmaz iç tesisatınızı kontrol edin

tesisat aynı tesisat portu değiştiler hız düştü hat interleaved moda geçti portla alakası var mıdır peki eski portum sıkıntısızdı çünkü max hızı alıyordu şuan alamıyorum pingim 2 kat arttı düzelttiremiyorumda 1 buçuk aydır ?
Ekran görüntüsü 2021-05-16 151632

fast moda geçirtmek biraz uğraştırıyor gördüğüm kadarıyla yani Türktelekom ilçe müdürlüğüne falan gitmeniz gerekebilir geçiş için

teknik destek açtı başıma bu belayı adamlara en başta kopma yok demişim kopma diye talep açıp port değişmesine neden olmuşlar ben niye uğraşayım ki yaptıklarını kendileri düzeltsin kendileri uğraşsın uydurmadıkları yalan kalmadı hepsinin ses kaydı var ssleri var ellerinde bunların yanlış talebinin sıkıntısını ben çekiyorum 1 buçuk aydır.

Aynı hız profilinde mi iki abone?

Hayır (20 karakteeeeer)

1 Beğeni

Kuzeninizin ve sizin hız profili nedir hocam ?

O adsl kullanıcısı 16mbps türktelekom

benim ki vdsl 100mbps TurkNet

Büyük ihtimalle sebebi bu. TurkNet hattın kapasitesinin neredeyse tamamını verdiği için snr düşüklüğü nedeniyle stabilite sorunu oluyor ve bu da CRC olarak geri dönüyor.

Ee benim snr değeri 15. Bu tezide çürütüyor benim yaşadığım sorun.

tm hocam peki benimkine snr düşüklüğü diyelim…

8 ay 4 5 snr ile 100mbps kullandım böyle birsey yoktu da, bir aksam da ne oldu ? Snr kaç olursa olsun farketmiyor, patır patır crc veriyor.

sorunu yaşayan tek ben olsam, sorunu kendimde arayacağım da, sorunu tek yaşayan ben değilim ki…

@abrahamlncln ın ki ne peki ? 15 snr ile 100mbps kullanıyor, 4 saatte 10 15 milyon crc alıyor. Benden beter durumda. Sorunumuz aynı saat dakika da başladı…

Sizin modem marka model nedir hocam?

Keenetic extra dsl kullanıyorum. Wmg3312 de aynı problemi veriyor. Bir gece de herşey altüst oldu

Ben diğer modemlerde dikkat etmemiştim ama Realtek chipsetli Sercomm vfh300s modemde CRC hiç üretmiyordu. Üstteki tarihten sonra bende bile 200-300 CRC göstermeye başladı.

Asus kullanan arkadaşların dikkatine: 1-2haftadır 790 sürümün de aşırı CRC hareketliliği oluyordu. Bu, hareketliliği önlemek adına 805 sürümüne geçtim ve daha pasif ve daha stabil hale düştü, CRC aktivitesi. Sizler de deneyin. (Kişisel değerlendirme)

1 Beğeni

Biz tüm varyasyonları test ediyoruz şuan. Ama hiçbiri net bir bilgi vermiyor

1 Beğeni

Bunu da önceki mesajlarda yazdım. Telekom cihazlarına yazılım güncellemesi sonrası olduğunu düşünmüyorum. Ben de Asus u son yazılımı ile uzun süre kullanmıştım dediğiniz gibi Bir gün hız yavaşladığını fark ettim kontrol ettiğimde CRC ürettiğini gördüm. Hatta fiziksel bir müdahale olmadığı halde böyle bir sorun başladı. Büyük ihtimalle yazılımsal bir problem. Ve modemler bu snr yi yönetemez hâle geldiler.