01.04.2021 tarihinden itibaren CRC hataları alan var mı?

Modemim güncel, keenetic extra dsl, modem değişikliğine gitmemi gerektirecek birşey yok…

Oturduğum yer de yoğunluk var zaten, ben TurkNet kullandım kullanalı var, saha dolabım ful + ful dolu.

Tek bende değil, farklı il / ilçelerde başka TurkNet kullanıcıları da var, aynı tarihten itibaren aynı sorunu yaşayan

Sorunu yaşayan tek ben olsam zaten sorunu kendimde ararım ilk başta, crc hatalarına aldığınız ip bile etki etmektedir bu arada

Snr 10 civarı zayıflama aynı ulaşan hız aynı ama crc oluşuyor anlamsızca

Sorun TurkNet ile ilgili değil sadece bunu belirtmek isterim… bu arada tüm modemlerin DSL yazılımı aynı sürümde hepsi yanlış hatırlamıyorsam 901 de

1 Beğeni

Doğrudur hocam, TurkNet ile ilgili de olmayabilir ama benimle ilgili de değil yani.

Bende milyon tane CRC hatası almaya başladım, FastPath modundaydı Interleaved moduna alınca düzeldi CRC. Oyun profilinde problem var, hızlı profilinde problem yok anlayamadım gitti :smiley: Hızlı profilinde daha fazla hız var, oyunda daha az hız ve düşük ping var. Umarım çözülür bu sorun, altyapı çalışmaları yapıldı mailler geldi onlardan sonra CRC artmaya başladı.

EDİT: 13.04.2021 tarihinde bi çalışma daha yapılacakmış bölgemde, umarım düzeltilir :smiley:

1 Beğeni

İntervaeled modda crc olmaması çok normal, modun özelliği o :slight_smile:

Eskiden mod fark etmeksiniz CRC problemi yaşıyordum dostum, modun özelliği bu değil ayrıca lütfen bilmeden yorum yapmayalım.

Fast path de ping düşüktür, dslam tarafından paketler üzerinde bir kontrol işlemi yapılmadığı için bozuk - sağlam bütün paketler karşı sunucuya gönderilir.

İntervaeled de ping yüksek olur nedeni dslam da paketler kontrol edilir, bu yüzden crc hatası olmaz diye biliyorum, yanlışsam düzeltebilirsiniz.

1 Beğeni

CRC hatasının bir çok sebebi var ama modların mevzusu CRC için değil.

CRC hatalarını gidermek için Türk Telekom seni başka hatta geçirmesi gerek.

Anlık olarak forumda konu açmış bulunuyorum ve bu sorunu ortalama 1 haftadır yaşıyorum.

Bu sorunun ardından modeminizi kapatıp açtınızmı? Bende aynı şekilde sorun yaşadım ardından modemimi kapatıp açtığım zaman eskisi kadar hızlı CRC artışı yaşamadım daha stabil bir hale geldi internetim.

Konuyu açan kişi arkadaşım ikimizde aynı sorunu yaşıyoruz. Özellikle saat 19:00 ve sonrasında CRC ler uçuyor. Hat değerlerimiz altyapımıza göre gayet iyi olmasına rağmen 1 nisandan beri bu sorun mevcut. Modem kapatmak crc hatalarını siliyor ancak ertesi gün aynı saatlerde yine CRC sayıları uçuşa geçiyor.

Bende crcler azaldı ancak FEC yine yüksek seviyelerde 1 gün içinde 2 milyon hata düzeltme var

1 Beğeni

24 saattir açık test ediyorum CRC miktarı 59 İndirme Hızı 98 Mbps .Stabillik konusunda bir sıkıntı yaşamadım.Yavaş yavaş düzeliyor olabilir.

Yok hocam bugün, dünden beter. 6 saatlik…
(Kırmızı fec, yeşil crc)

1 Beğeni

28 Saatlik :smiley:
Ekran Alıntısı

Bende 39 saatlik durum böyle. 1 ay öncesine kıyasla makûl değerler

Modemleri arada bir kapatıp açın nefes alsınlar :joy::joy: belli ki üreticiler TurkNet in yüksek hızlarını düşünmeden bunları üretmiş :face_with_hand_over_mouth::grinning:

1 Beğeni