Zyxel VMG8623-T50B'mi? Keenetic Extra DSL AC1200'mü

Herkese merhaba, konu başlığından da anlayacağınız üzere iki modem arasında kaldım. Kullandığım paket Özgür İletişim 35mbps vdsl. İlerde 75mbps olarak da yükseltebilirim. TurkNet biliyorsunuz Zyxel VMG8623-T50B’yi veriyor fakat bu modem cihaz özellikleri, donanımı bakımından güçlü ama yazılımsal olarak zayıf imiş, akabinde Extra dsl ile tanıştım ve bu biraz beni ikilemde bıraktı. Yorumlarınızı bekliyorum sizce hangi modemi tercih etmem daha iyi olur? Teşekkürler!

Peki önermeme sebebiniz nedir? Herkes x modemi öneriyorum/önermiyorum diyor fakat sebebini söylemiyorlar :smiley:. Benim bölümüm bilişim fakat pek ağ donanımları ile işim olmadığı için pek modemleri henüz çözemedim ne nedir ne değildir diye. İki modem arasında ki farklı bir türlü anlayamadım :slight_smile:

Donanımı iyi yazılımı kötü snr ayarı yok verimli değil crc hataları üretiyor ve buda bağlantıyı yavaşlatıyor

tamam o zaman bekliyorum :slight_smile:

extra dslde snr ayarı var sanırsam değil mi?

Var mehmet hocam snr

Anladım, teşekkür ederim. Valla direkt girdim online işlemlere iptal ettim modem siparişini. paramı iade etsinler Extra dsl online :smiley:

2 Beğeni

Doğru tercih. Extra dsl elinize ulaşınca neden bu kadar tavsiye ediliyor anlarsınız.

2 Beğeni

Saat 18:00’dan önce elime ulaşacak Allah’ın izniyle. Sabırsızlıkla bekliyorum :relaxed:

2 Beğeni