Zyxel VMG8623-T50B Modem Wi-fi Sinyal Sorunu

Merhabalar Zyxel VMG8623-T50B modem kullanmaktayım. Modemim güncel. Hız ve bağlantı ile ilgili sorunum yok fakat evim küçük, çalışma odam modeme fazla uzak olmamasına rağmen sinyal seviyesi telefonum için çok zayıf. Modem ile odanın arası en fazla 7 metredir. Sinyal gücünü arttırabilmemin bir yolu var mı acaba? Wi-fi ayarlarındaki “Kanal” seçeneğini en yükseğe getirmem gerektiği ile ilgili bir bilgi okudum fakat yararı olmadı işlemin.

Wifi analyzer programın kullanarak boş kanalları tespit edebilirsiniz genelde 6 veya 11. kanal tercih edilir.

Hızlı cevabınız için teşekkür ediyorum. Eğer doğru yere bakıyorsam seçeneklerimde 11 görünmüyor. 9’a kadar seçeneklerim mevcut. Yanlış yere mi bakıyorum yoksa 6’yı denemeli miyim?

Wifi yi 5ghz de kullanıyorsanız çekim alanı azalır tabikide 2.4ghz kullanmayı deneyin

Modem arayüzümde ikisi de aktif ve birebir aynı özellikteler fakat hangisine bağlandığımı bilmiyorum açıkçası. Yeni kullanmaya başladım TurkNet’i ve hizmetlerini.

Bant genişliğini 20 mhz yaparsanız görebilirsiniz tabi önce 2.4g ile 5g yi ayırmaniz gerekli.

Deneyeceğim teşekkürler