ZyXEL VMG8623-T50B - Görüş, İstek, Öneri

Herkese selamlar.
Ben TurkNet mobil uygulaması üzerinden bu modemi aldım. Daha sonra buraları okuduğumda farkettimki bazı kişiler çok sorun yaşamış bazıları ise yaşamamış. Gerçekten Alınmaya değmez bir modem mi? Ve ürün elime ulaştıktan sonra verebileceğiniz tavsiye var mı? Güncelleme yapma veya şu sürüme güncelle vs gibi

Öncelikle teşekkür ederim cevabınız için.
Maalesef ipv6 kullanıp kullanmadığımı bilmiyorum :slight_smile: Turknetten vdsl hizmeti alıyorum.
Modem geldiği zaman kanal ayarını dediğiniz gibi yapacağım o halde

Son güncel yazılım indirme bağlantısı
https://zyxelsp.zendesk.com/attachments/token/lQ7465TsWF6lyswSBDeOFIWzI/?name=V550ABPM4F0+(2).bin

Elinize sağlık faydalı bir konu olmuş.
Aklında soru kalan oldu ise bu videoya da göz atabilir.
Zyxel VMG8623-T50B

Sipariş verdim ama gelmedi ki yorum yapayım :frowning:

Bana bugün mail geldi İpv6 ile ilgili. Bana tanımlanmış modemin arayüzüne baktığımda görülüyor olduğu fakat İpv6 test sitelerine girdiğimde olmadığı yazıyor. Bir sorun mu var acaba ayrıca bu İpv6 artıları neler ne değişikler içermekte?

arkadaşlar merhabalar. 3625 modemim geldi bugün. Kurulumu yaptık ama modemi kapatıp açinca wifi hiçbir cihazda görünmüyor. Modemde 2.4 ışığı yanıyor. Modem arayüzünden 5ghz’i kapattım ihtiyaç olmadığı için. wifi görünmediği için bağlanamıyorum doğal olarak. Nasıl çözülür? yüklü olan firmware V5.50(ABPM.5)F1

Herkese tekrar merhaba, cihaz için V550ABPM5F1 firmware güncellemesi paylaşıldı. Haber vermek istedim.

Güncelleme işleminden sonra modem Wi-Fi de gözükmedi fabrika ayarlarına sıfırladım ve kullandığım ayarları yeniden oluşturdum. Karşılaştığım bir problem olursa buraya eklemeye devam edeceğim.

2 Beğeni

Sizin de fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi yapmanız sorunun çözümü için yardımcı olabilir.

1 Beğeni

Ya cidden kafayi yiycem arkadas firmware yolluyonuz yeni guncellemedede ipv6 calismiyor bu nasil is ya

yeni gelen modemlerin içindeki sürüm bu. f2 çıkarsalar.

Güncel yazılım https://spdestek.zyxel.com.tr/hc/tr/articles/360014615300-VMG8623-T50B-Türknet-V550ABPM5F1-

Ben globele geçmiştim. Çok bir fark var mı? Deneme imkanınız oldumu?

@Eren, @ModeratriX

Iyi akşamlar.

Modemin özellikleri harika, bir de site to site VPN eklense tadından yenmez :slight_smile:

1 Beğeni

3626 portları 1 giga test etmiştim. :hugs:

Üstad putty denilen programla “zycli fwidcheck off zycli modelcheck off” komutlarıyla global versiyon yüklemiştim. Ancak şimdi yine turknetin verdiği yazılıma dönmek istiyorum. Ancak turknetin firmware ni yüklediğimde sürekli hata veriyor. Eskiye dönmek için farklı komut mu kullanmam gerekiyor? Bilginiz varsa paylaşırsanır sevinirim.

ZYXEL VMG3625-T50 B Güncelleme sonrası modem şifresini kabul etmiyor. Çözümü var mıdır? Teknik servis gönderilmesini istedi. TurkNet hâlen dönüş sağlamadı. Ethernet kablo ile bilgisayara bağladım arayüze giriyorum ancak kullanıcı adı şifre bölümünü gecemiyorum

1 Beğeni

Kapalıyken reset tuşuna basılı tut . Modemi aç. Reset tuşunu bırak. Tekrar dener misin

Teşekkür ederim hocam. Deneyeceğim tekrar ama bunu defaatle yaptım. Izlediğim videolarda olduğu gibi ışık yanmıyor

Arayüz haricinde veya tuşa basma yöntemi haricinde cihazı resetleme yöntemi var mıdır?