ZyXEL VMG8623-T50B - Görüş, İstek, Öneri

Global sürüme geçmiştim TurkNet sürümünü geri yüklemek istediğimde hata veriyor geri yüklemek için ne yapmam gerekiyor acaba ?

Yine putty programından ayar çekmen gerek

zycli fwidcheck off
zycli modelcheck off

Komutları girip tekrar yükleme yapabilirsin. Abpm5 sürümünü yüklüyoruz globalin ama modem firmware sürümü değişmiyor. Abpm4F muhtemelen 5 numaralı seriyle aynı pek bir değişiklik yok ya da 4F ile aynısını TurkNet kullanıcılarına sundular. Abpm6 lazım da bakalım hazirandan sonraya çekilmiş güncelleme yayınlanması zyxel tayvan ekibinin demesine göre

1 Beğeni

# Zyxel VMG8623-T50B ile TurkNet’in verdiği Zyxel VMG3625-T50B Aynı modemler mi ? Neden numaraları değişik biri aydınlatırsa sevinirim iyi forumlar.

Aynı modemler tek bildiğim fark 8623 te telefon (voip) girişi var 2 adet 3625 te ise yok

Global versiyonu nereden takip edip indirebiliyoruz acaba? Zyxel global yükleme merkezinde modemi bulamadım.

Kardeşim herhangi bir firmaya bağlı mode almayın. Bu modemlerde sonlar daha fazla oluyor yazılım güncellmesi bir süre sonra gelmiyor. Ben aldım faturaya ek ucuz felanda değil. Bu modemde wifi sorunları fazla olabliyor. Arayüzü güzel anlaşılır ve ardığını bulabiliyorsun. Ama işte içerisine yazılım atılıyor TT olsun TurkNet olsun cihazlarda sorunlara neden oluyor. Ben pişmanım.

Herkese selamlar,
Bu modemi TurkNet aracılığıyla aldım. V5.50(ABPM.4)F0 harici bir firmware yükleyemiyorum. F0 ile biten ABPM.5 firmware sürümü olan var mı?

Zyxel’in kendi destek sitesinde bu modemler için yazılım mevcut ama sadece G0 olan sürümler var, aynı durum benimde başıma gelmişti bir ara Zyxel müşteri temsilcisini arayın isterseniz onlar size F0 olan dosyanın linkini versinler.

Arkadaşlar t50b modem mevcut modemin dsl portunda temassızlık var yuvayı büyük yapmışlar gibi biraz sizde de var mı böyle bir problem

ethernet portu değil demek istediğim fiber olmayan da ankastreden gelen dsl kablosunun modeme girdiği yerden bahsediyorum

DSL kablosunun ucunda ki rj11 soketini de kontrol edin.

1 Beğeni

Sizin soketin plastik tırnağı ezilmiş olabilir kontrol edin elinizde yedek kablo varsa onu takıp deneyin.

Hala yazılım bekliyoruz. Son güncelleme ile İPV6 kullanamaz olduk. Yok mu bir gelişme?

Teşekkür ederim bilgi için

1 Beğeni

Bunlardan hangisi seçmeliyim biraz daha stabil iyi çalışması için (gigafiber var) kablosuz kullanıyorum

@BLackOwL bakar mısın sana zahmet

@selim modemin özellikleri cok iyide adamlar yazilim cikarmiyor bendede ipv6 ile internete çıkmıyor zyxele yine bildirdim bakalim ne zaman gelir guncelleme

3 gün önce ZyXEL tarafından yeni bir yazılım güncellemesi yayımlanmış gözüküyor. Bu linkten indirebilirsiniz.

1 Beğeni

@BURKOZA Bu yazılım 3 ay oncenim 3 gün yazdıgıma bakma o yazıyı güncelliyorlar siye oyle bu yazılımda sorunlu 5G kaybolma düzelnwmis ipv 6 intermete cıkmıyor

Allah allah, çok ilginçmiş gerçekten. Niye böyle bir şey yapıyor ki ZyXEL yetkilileri? Niye durduk yere olumsuz eleştiri almak için uğraşıyorlar ki? Emin misiniz eski yazılım olmasına rağmen bilerek yeni yazılım diye göstermeye çalıştıklarına?

Bu yazılım 2 bucık aydır filan kurulu bende ve hatalar düzeltilmwmis ipv6 internete cıkmıyor Allahı var modem güzel ama yazılımsal hatalar düzektilmiyor ilgilenilmiyor zyxel bir yazılımla cozse sünları tadından yenmez