ZyXEL VMG8623-T50B - Görüş, İstek, Öneri

V6 calistiyormu acaba yenilikler varmı

Teşekkür ederim. Uzun süredir bekliyordum. Deneyen arkadaş var mı?

@umt61 C0 kodlu global yazılımdan bir farkını göremedim. Aynı şekilde ipv6 çalışsa da bağlantı durumunda gözükmüyor.

Bir ekleme yapayım. Global versiyonda WPA3 varken TurkNet’in sürümünde gözükmüyor. Gerçi bende WPA3 iyi çalışmamıştı. Belki o yüzden kapatmışlardır.

1 Beğeni

Bu model ve kardeşi 3625 ikinci el olarak çok sayıda karşıma çıktı. Tavsiye eder misiniz? Forumdan öğrendiğim kadarıyla pek bir sorunu yok ama…

Ucuz ise alınabilir.

400-600 aralığında gördüm.

Merhaba aynı sorundan dolayı kendi cihazımı 2 kere servise yolladım 2. seferinde garantiden cihazı değiştirdiler sorunlar kalmadı.İnternetten araştirdım akım korumalı prizde çalıştırmak konusu ile yazılar okudum bu arada modemin 12 volt adaptörünün yerine 9 volt 1 amper adaptörle çalıştırmayı denedim.XDSL istatistiğindeki bütün hata değerleri sıfırlandı ve hiç bir şekilde hız düşüklüğü ve bağlantı kopması yaşamamaktayım.Bu arada internet sağlayıcım türktelekom olup bazı konumlarda altyapısı çok berbat durumda.Bahsettiğim Modem ZEYXEL VMG 8623 T50B
olup kusursuz şekilde en son global sürümle çalışmakta.(V5.50(ABPM.6)C0)

Arkadaşlar bu modemin USB printer server özelliği var mıdır ?

Daha önce sorulmuştu. @KafaKonforu şu şekilde yanıtlamış.

Yeni TurkNet surumu cikmis

1 Beğeni

Yeni yazılımı yükleyen var mı? Benim Wi-Fi özellikle İphone telefonlarda uyku moduna geçtikten sonra telefonu uyandırınca Wi-Fi kopuyor mobile geçiyor sonra tekrar bağlanıyor. Burada ve çeşitli forumlarda verilen ayarları yaptım Zyxel’in kendi sitesinde bulunan ayarları yaptım, Zyxel çağrı merkezinin söylediği ayarları yaptım sorun devam ediyor. Üstüne teknik servise yolladım ilkten ürün değişim yapıldı dediler kargo takip numarası verdiler ama kargo yoktu. Zyxel merkeze gittim güvenlik aracılığı ile ulaştım kimseyle görüşecek yüzleri yok çünkü. Güvenlik arkadaş sağ olsun numaramı oradan bir arkadaşa verdi beni aradı ürün değişim değil serviste hala dedi yeni yazılım yüklendi (zaten son çıkan yazılımdı cihazın üstündeki) ve yeni tool yüklendi dedi. Ama sorun hala devam ediyor. İphone kaynaklı diycem evde ki tüm İphone telefonlarda böyle ayrıca başka cihazlarda İphone telefonumda böyle sorun yok. İlk defa böyle bir problem yaşıyorum sayısız modem router kullandım hatta neredeyse kullanmayacak bir sorun yaşamadım. Aldığıma pişman oldum.

İphone u bilmiyorum ama android te uyku modunda wifi kapatılsın seçeneği var. Eğer geliştirici ayarlarında ağsız ortamda mobil veri agresif olarak seçilsin yaparsak önce mobil veriye bağlanıyor sonrasında wifi ye geçiş yapıyordu. Telefonunuzu uyku moduna geçtiğinde wifi den kopmayacak şekilde ayarlayabiliyorsanız bir de öyle deneyin.

1 Beğeni

Evet yükledim dün gece. Fabrika ayarlarına geri döndürmedim. Fark olarak voip menü eklenmiş başka da bir şey dikkatimi çekmedi.

Voip zaten tüm surumlerde vardi bende 8623 te hep vardı her sürümde kutunun üstünde voipte yaziyor ama 3625 te yok

Gizli menülerin meraklı insanlar için açılmasını isterim

18 Şubat 2023 de yeni çıkan V550ABPM7.3F0 sürümünü yükledim sıfırlama bile yapmadım sorun çözüldü. Kablosuz kapsama alanında ufakta olsa iyileşme gördüm. Kapının önünde telefon tek kademe bağlı görülürdü ama kullanılmaz olurdu. Şimdi tek kademe bağlı gözüküyor ama rahat kullanabiliyorum. Onun dışında modemi aldığımdan bu yana aynı sorunu yaşadığımdan bozulur diye daha kurcalayamadım. Benim sorunum çözüldü.

voip in tüm özellikleri açık demek istedim. Fark olarak o var.

Supervisor modunda tüm menüler ve özellikler açık. Ama kayda değer bir şey yok. En azından benim gibi sıradan ev kullanıcısı için yok.

1 Beğeni

En güncel sürümün linkini atarmisiniz

https://spdestek.zyxel.com.tr/hc/tr/sections/360002467392-Cihaz-Güncel-Yazılımları