Zyxel VMG8623-T50B - Destek

zyxel sitesine modem ile alakalı bilgiler ve güncel firmware yüklendi.

4 Beğeni

Evet sonunda paylaştığım sürümü sitelerine koymayı başardılar :slight_smile:

3 Beğeni

bana yeni sürüm konulacağı bilgisi verilmişti cuma günü.voip özelliği aktif olacak dendi.bu sürümü söyledim ondan daha yeni demişlerdi.

Denediniz mi Zyxel’in firmwaresini voip ne durumda

voip kısıtlı. @ErenSZR .vermiş olduğu yazılımın aynısı

şimdi Zyxel den arandım aktardım voip kısıtını .geri dönüş yapacaklarmış.

@ErenSZR sağolsun çok emek verdi kendisi burdan kendisine teşekkürlerimi bir kez daha iletmek isterim. ZyXel geri dönüş yapacağız dediyse 2 ay daha bekleyeceğiz anlaşılan! Çok vasatlar, yani demiyorlarki şöyle bir problem var ve ya olacağı bu anlamadım gitti.

1 Beğeni

zyxel destek ten arandım şuan için yeni bir yazılım yok dedi şaşırdım daha 2 gün önce başka biri var dedi.voip kısıtı türknet tarafından uygulanmış.geç açılma ip geç alma wifi kopması nı söyledim burada bir kaç arkadaş daha belirtmişti.şuana kadar şikayet almamışlar bu sorunlar için.

Zyxel yetkilisine forum adresini verin gelsin

ben modemi türknete geri yolladım.iade yolladım.
zyxel temsilcisi voip özelliğinin türknet tarafından bloke edildiğini söyledi şuan için bir yazılım çalışması yokmuş.
global yazılımı sordum, global yazılım çıkmayacağını bu modemin sadece iss lere yönelik olduğunu yazılımı onlara yönelik olacağını modemin mağazalarda satılmayacağını söyledi.biraz modemin eksiklerini söyleyince geri iade edin dedi.

2 Beğeni

TurkNet nasıl bloke eder anlamadım? Bloke varsa o zaman bu cihazın root yetkisi de var demektir! Böyle birşey olamaz arkadaş ya kendi paramızla rezil olduk resmen. TurkNet’e ulaşıp herhangi bir Bilgi alabildiniz mi peki?

1 Beğeni

türknete kim ulaşmış biz ulaşalım helede modem için.
@ErenSZR hocadan aldık yeni yazılımıda.

Bir kere de yazılımı düzgün olan bir modem olsun be…

1 Beğeni

Root yetkisi var. Bir şekilde root şifresini bulabilirseniz, bütün modem özelliklerine erişebilirsiniz.

https://th0mas.nl/2020/03/26/getting-root-on-a-zyxel-vmg8825-t50-router/

Yukarda attığım sitede TurkNet’in verdiği modem değil ama arayüzü aynı olan modemin root şifresini bulmak için açıkları söylüyor. Ama biraz bilginiz olması gerekiyor. Root şifresini bulmak için. Her modemde root şifresi farklı bu arada bilginiz olsun.

@ErenSZR üstadım sağolun varolun ne varsa sizde var TurkNet yetkilisi misiniz bilmiyorum fakat insanlara yardım etmek için elinizden geleni yapıyorsunuz. Kendi adıma konuşmak gerekirse bu sitedeki anlatılanları yapabilecek Bilgi birikimim yok, genel olarak sabit bir root şifresi yok mudur? Ya da voip için çözüm öngörünüz var mıdır? İnanın zyxeli aramaya bile çekinir oldum. Konunun muhatabını bulamıyorum elimde patladı modem iyi mi?

evet malesef modem konusunda tel @ErenSZR hocadan bilgi geliyor ben bugün aradım değişen bir şey olmadı.kem küm ettiler kayıt açtılar.7nci kayıt.bende karar aldım modemi iade edeceğim.yarın kargoya vereceğim türknete iade.

Ben iade etmek istesemde edemem 3 ay oldu çünkü bakalım sabırla mücadele edeceğim

keşke şurda yazılanları bir yetkili görseydi.bu modeme destek verdirseydi . aslında şikayetler yazılımla giderebilecek sorunlar voip olsun geç açılma olsun .gel gelelim zyxel kanadı kabullenmiyor.geç açılmayı voip kısıtınıda türknete atıyor.

eskilerin deyimi durumuna gelmiş,zyxel ve çalışanları tok satıcı konumuna girmişler.almazsan alma yada iade et.

Burada yazılanlardan yola çıkarak şunu söyleyebilirim. Koskoca Zyxel ürünün arkasında durmuyor. ISS ler için bile üretmiş olsa piyasaya yeni sürülmüş bir modemin her türlü desteğini vermek firmanın itibarını her türlü yükseltir. Asus ve TP link kullanmış biri olarak her ikisininde de satış sonrası desteğinden memnunum. Ayrıca burada yazılanlar yetkililer tarafından okunuyor. Büyük ihtimalle bununla ilgili olarak da Zyxel ile iletişime geçeceklerdir.