Zyxel VMG3625-T50B Wifi Kopma Sorunu

Merhaba ben Zyxel VMG3625-T50b modeme sahibim. Mevcut sürümüm V5.50(ABPM.5)F1. Modemde şöyle ilginç bir sorun var tüm cihazlar 2.4G’ye bağlı olduğu zaman wifi da kopma olmuyor. Ancak tek bir cihaz bile 5G’ye bağlanırsa hem 2.4G kopuyor hem de 5G. Bazen 5G de şifre kabul etmeme sorunu yaşıyorum. Ancak tüm cihazlar 2.4G’ye bağlı olduğu zaman sorun yok. Wifi isim ve şifrelerini ayrı yaptım. Ancak sorun hala devam ediyor. Şu ana kadar çoğu yöntemi denedim çözüm bulamadım. Global yazılıma döndüm ama bu seferde internete girmek için kullanıcı adı ve şifre bölümü yoktu bu yüzden internete bağlamadım. Sonunda yine mevcut güncel yazılıma dönmek zorunda kaldım.

1 Beğeni

Merhaba Umut37

Sürümü F0 olduğunda bu sorun hala devam edior muydu yoksa F0 sürümünü hiç kullanmadınız mı

F0 sürümünü hiç kullanamdım. Aldığımdan beri F1 sürümündeyim.

Hayır hep otomatikte tuttum. Bir ara denemek için kanalı kendim seçtim ama sorun düzelmedi.

Buradaki yazılım dosyasında 8623 yazıyor sorun olur mu?

Tamamdır teşekkürler. Denerim olmazsa tekrardan yazarım.

1 Beğeni

Yazılımı yükledim ama bu sefer modem arayüzüne giriş yapamıyorum. Şifreyi kabul etmiyor.

Reset atıncada mı girmiyor .

Reset attım ama kabul etmiyor.

Şimdi ne yapmam gerekiyor.

Merhaba modemi türknetten almış iseniz arıza kaydı açarak modemin supervisor şifresini isteyiniz onlar size bir şifre verecek modem arayüzüne şifre ekranında ıd supervisor şeklinde giriş yapıp kullanıcı sekmesinden kendinize yeni giriş adı şifresi belirleyin 8623 e ayit yazılımı 3625 e yükleyince bu sorun ortaya çıkıyor aynısı benim ve forumdaki birkaç kişinin de başına geldi o yüzden yüklemeyin %80 ihtimal böyle arıza veriyor.

Teşekkürler şimdi TurkNet’e yazıyorum.

Selam, ben de 1 aydır Turknetin verdiği 3625 modemi kullanıyorum ama forumda güncellemeler ile ilgili olumsuzlukları arayüze bile giremedim bir şey olur diye :frowning:
Benim sorunum da şu:
PC’de kablosuz bağlandığım 5G modemi günde 2-3 defa 1 dklığına devre dışı kalıyor sonra yeniden bağlanıyor. Bu güncelleme ile ilgili geçecek bir sorun mu? Çözüm önerilerinizi bekliyorum :innocent:

Valla ben 2 aydan beri wifi sorunuyla uğraşıyorum. Bütün yolları denedim çözüm bulamadım tek çare bütün cihazlarımı 2.4G de kullanmak. Yapılacak tek şey yazılım güncellemesini beklemek. Umarım TurkNet bu wifi sorununu çözer. İnternette çeşitli çözüm önerileri var 2.4G ve 5G wifi kanallarının ismini ve şifresini ayrı yapın. Ayrıca wifi adında boşluk ve türkçe karakter olmasın belki sorununuz çözülür.

Aynı modem bendede var. Sürüm V5.50(ABPM.5)F1
Bu problemi yaşamadım ama bende çekim kalitesi leş gibi. 2 oda ötede modemi kullanmak için büyü falan yapmam gerekiyor.
Ben her cihaz ayarladığımda ilk WPS kapatıyorum belki bende bu yüzden olmamış olabilir. WPS falan kapatmadıysanız bi kapatın öyle deneyin.

Global sürümü atabilirseniz 3625 VMG T50B için

TurkNet modemi Zyxel’e göndermemi söylüyor. Yazılımı atan arkadaşa teşekkür ederim birkaç hafta internetsiz kalacağım.

Normalde vermesi lazım ama yapacak bişey yok benim modemimde bir sefer aynı hata oluştu zyxel e gönderdim yenisini göndermişlerdi.Bu konuyu gören olursa da 3625 modeme 8623 ün yazılımını yüklememelerini şiddetle öneriyorum yazılım tabanı aynı ama modüller farklı ve yükleyenlerde %80 sorun çıkarıyor iki modem aynı donanım bakımından ama bellek modülleri farklı olduğundan güncelleme yaparken bir önceki yazılımdaki bilgileri yeni yüklenene aktaramıyor ve kullanıcı verileri ve önceki ayarlar siliniyor.

Modemin yazılımı valla çok kötü. Umarım yenisini gönderirler.

Merhaba modeminizin ipv6 ayarını kapatarak sadece ipv4 ayarını seçip denermisiniz.