Zyxel VMG3625-T50B Modem Sorunları ve Çözümü

Merhabalar öncelikle bu konuyu vmg3625-t50b modeminda yaşadığım sorunları ve bulduğum çözümleri paylaşacağım sizinde eklemek istediğiniz bir şey var ise ekliyebilirsiniz

Ipv6 Sorunu:
Ipv6 sorunu modem yazılımından kaynaklı bir sorun elle girildiği zaman ıpv6 ile internete çıkıldığı gözlemlendi ama hala sorunlar olduğu için kullanılmıyor zyxel mühendislerine ilettim uzaktan bağlantı ile çözüm sunmaya çalıştı ama olmadı konu hakkında yeni bir yazılım yayınlanacığını bildirdiler yayınlandığı zaman bende burdan paylaşıcam

5GHz Kopma sorunu:
5GHz kopma sorunu snr margin değerine bağlı olarak kopma olmaktadır ama kanaldan dolayıda kopma sorunları olduğunu gördüm ve kanal ayarlarını 40’a aldım ve margin değeri normalin altında olsa bile kopmamaya başladı bu şekilde bu sorunada çözüm bulduk

Instagram & Facebook yada farklı uygulamalara girememe sorunu:
Bu sorun genellikle ıpv6 sorunundan oluyor modemin yazılımında sorun olduğu için internete çıkamıyor ve bazı sıkıntılar ortaya çıkıyor

Ben bu modemde yaşadığım sorunları ve bulduğum çözümleri anlatmaya çalıştım işinize yararsa ne mutlu bana

2 Beğeni

En son paylaşılan Abpm 6 C0 Yazılımında ipv6 sorunsuz calisiyor

https://www.dropbox.com/s/y7ss2w1qkto6rgv/V550ABPM6C0.zip?dl=1

Bu yazılım bu modemde sıkıntı çıkarıyor arayüz kilitlenmesine yol açıyor

Ben kullanıyorum 2-3 kere sıfırlama yaptım ve sıkıntı olmadı

Yeni yazılımı sabırsızlıkla bekliyorum

Ben denemedim ama deniyen bir çok kişi arayüzün bu modemde kilitlendiğini belirtiyor

1 Beğeni

Abpm 6 C0 sürümüne yükseltince sıkıntı çıkmadı , sürüm düşürünce (4c0) modem kullanıcı adı şifre kabul etmedi, resetleyince duzeldi,

2 Beğeni