ZYXEL VMG3625-T50B Güncelleme ve IPv6 Sorunu!

Merhabalar;
ZYXEL VMG3625-T50B Modemim de IPv6 etkin olmasına rağmen ipv6-test.com sayfasından yaptığım kotrollerde IPv6 bağlantısının olmadığını görüyorum.

Bunun sebebi ne olabilir acaba, araştırmama rağmen yeterli bir bilgiye ulaşamadım.

Güncelleme konusuna gelecek olursam, ZYXEL VMG3625-T50B Modem kullanıyorum ve modemi Türknetden satın almadım farklı bir satıcıdan satın aldım.
TurkNet’in IPv6 Hayatımızı Nasıl Etkileyecek? konusunda yer alan güncelleme dosyasını indirdiğim de ve VMG3625-T50B TurkNet ( V550ABPM5F1 ) uzantılı ZYXEL Türkiye sayfasından indirdiğim dosyaları yüklemek istediğimde, yükleme ekranında şöyle bir hata alıyorum.

Örn Resim: Yükleme ekranı hatası
Screenshot_4

Bunun sebebi nedir acaba? Eski bir sürüm olmasından kaynaklımı? Kullanmış olduğum Modem sürümüm eskimi?

Güncel Modem sürümüm: V5.50(ABPM.5)G0

Yardımcı olursanız çok sevinirim. :slightly_smiling_face:

@ModeratriX Yardımcı olabilirmisiniz acaba?

Merhaba TurkNet in belirtmiş olduğunuz sayfasındaki yazılım VMG8623-T50B için geçerlidir bu yazılımı telnet veya putty programları ile “zycli fwidcheck off” ve “zycli modelcheck off” komutlarını kullanarak yükleyebilirsiniz ama sizi uyarayım bu yazılımı yükledikten sonra modeminiz bir süre sonra arayüze girememe ve modem arkasıdaki arayüz şiresini kabul etmiyor yüklemenizi şiddetle tavsiye etmiyorum.

Ben sorunuzu @Eren bey e ilettim müsait olduğunda size bilgi verecektir.

İlgilendiğiniz için Teşekkür ederim :slight_smile:

Anlıyorum. ZYXEL Türkiye sayfasından indirdiğim G3625-T50B TurkNet (V550ABPM5F1) uzantılı dosyaları yüklemek istediğimde de hata alıyorum. ZYXEL bu modem için güncelleme dosyalarını yayınladı bir site varmıdır?

Modemi TurkNet ten satın almadınız ise TurkNet e ait yazılımı kullanmayın. Burada global sürüm mevcut https://www.zyxel.com/tr/tr/support/download_landing/product/vmg3625_t50b_11.shtml?c=tr&l=tr&pid=20190116200013&tab=Declaration&pname=VMG3625-T50B

2 Beğeni