Zyxel vmg3312-b10b Wifi problemi

Öncelikle merhabalar konuma başlamadan önce türk telekomdan TurkNet e geçiş yaptım konuma gelecek olursam Türk telekomdan kalan TTNet (zyxel vmg3312-b10b) hızım hiç stabil değil kablolu denemedim fakat kablosuz 30 20 Mbps den bı anda 2 5 siteye bile girmiyo kafayı yedim artık sizce sorunum modemmi yoksa altyapıyla bı ilgisi varmı teşekkürler şimdiden

Selamlar @Emirlaz, rica etsem forum profilinize müşteri numaranızı ekler misiniz?

Alperen bey şuanda müşteri no mu profilimde gorebilirsiniz bu arada ek olarak (bu postumun ertesi gününde TP Link TD W9960 Model modemini aldım deneme olarak aynısını yaptı sorun ya altyapıda yada operatörümden kaynaklanıyor gerçekten sıkıldım teşekkür ederim şimdiden ilginiz için

Şu an hattınızı kontrol ettiğimde 80 mbps’e kadar tarafınıza hız ulaşıyor. WiFi performansını birçok etken olumsuz etkileyebiliyor. Aşağıdaki maddeleri kontrol edip uygulamanız faydalı olabilir;

• Modemin yakınlarındaki tüm elektronik cihazların ve sinyal engelleyebilecek materyallerin kaldırılması
  • Modeminizin firmware sürümünün güncel olup olmadığını kontrol edilmesi
  • Modem evin uzak bir noktasındaysa 2.4ghz kanalının tercih edilmesi, mümkünse sinyal güçlendirici kullanılması

Bu işlemleri uygulamadan önce modeminizi resetleyebilir, sıfırdan temiz bir kurulum yapabilirsiniz. Ben de hizmet profilinizin tanımını yeniledim. Sorun devam ederse yeni bir modem ile deneme yapmanız sorunu tespit etmenizde size yardımcı olabilir. Ek olarak WiFi ile bağlanan tüm cihazlarda aynı sorun yaşanmıyor ise bağlantı kurulan cihazda sorun çözümü aranmalı.

Özür dileyerek firmware nasıl güncelleyebilirim 2 olarak evimde sinyal güçlendirici mevcut oyunlarda vesaire ping durumu çok can sıkıcı normal seyrederken bir anda 1 megabite kadar hız düşüyor resetledim herşeyi yaptım sonuç ayni

@tnetwork @moderators

Merhaba @Emirlaz verceğim video bağlantısından yönergeleri uygulayın daha sonrasında verceğim linkten güncel sürüm dosyasını indirip yükleyebilirsiniz. İyi günler dilerim.
Video
Link

Teşekkür ederim bir sorum daha olacak bu işlemi yaparken ethernet üzerindenmi yapmalıyım yoksa kablosuzda olurmu

Rica ederim kablolu bağlantı üzerinden yapmalısınız.