Zyxel VGM3625 T50B ipv6 bağlanamıyorum

Merhabalar

GİGAFİBER kullanıcısıyım ipv6 ip adreslerim tanımlandı lakin bu modemde denemediğim sürüm kalmadı modem arayüzündeki
STATALESS
RA & DHCP6V SUNUCUSNDAN
ayarları da yapıldı
turk netin kurulumunki firmware versiyonu v5.50 (abpm5) f1 versiyonu şuan ipv4-ipv6 dualstackda kullanmak zorundayım
v5.50 (abpm4 F0 ) denedim olmadı (TurkNet uzaktan güncelledi
bu modemde sadece v5.50 (abpm3 f0 sürümü ile desteklendiğini söylüyorlar tek bir sitede buldum oda güncellemiyor bu versiyonunu güncellemelerinde ise daha önceden modem şifresi arayüz kilitlenip garantiye gönderen kişiler var kendim yapamadım turk netteden desktek istedim

Zyxelden destek istedim ( türknetden aldıgımız için destek olamıyoruz dendi ) mail olarak
abpm5 sürümünde modem arayüzünden yeniden başlat yaptım sadece İPV6 Modunda dün gece ipv6 gördü ama
youtube ve gmail harici hiç bir siteye giremedim myipadress den kontrol ettigimde ipv6 görünüyordu
Bu sabah bilgisayarım açtım SADECE İPV6 da idi modem üzerinden tüm ışıklar yeşil yanıyor ama internet yok
bu programlara gelince (discord ) (steam ) (battel) net gibi programlar çalıştırmıyor internet yok gibi

AĞ AYARLARINI HİÇ DEGİŞTİRMEDİM KURCALAMADIM ETHERNET SÜRÜMÜN KONTROL ETTİM GÜNCEL

bu modem ile ipv6 kullananlar hangi firmware güncellemesini kullanıyor yardımcı olabilir mi

Merhaba ben,siz ve diğer bu modemi kullanan arkadaşlar herkes bu sorundan şikayetçi f0 sürümü 3625 için değil 8623 için çıkmış bir yazılım ama bunu TurkNet müşteri hizmetleri dahi bilmiyor evet yazılım da ipv6 çalışıyor ama bu yazılım 3625 e de bir takım programlar yardımı ile yükleniyor ama modeme reset atmanız veya arayüz şifresini değiştirmeniz durumunda modemin arkasındaki bandrol de yazan fabrika ayarları kullanıcı girişi şifresini bile kabul etmiyor ve modem kullanımaz hale geliyor bu yazılımı yüklememenizi şiddetle tavsiye etmiyorum.

sitede buldum abpm3 f0 sürümünü şuan kimse yapamıyor ben bir kere denedim güncellemiyor zaten
zyxel de bu konuda yeni bir sürüm cıkana kadar bekliyecegiz sanırım

1 Beğeni

bende adynı modemden dolayı aynı sorunu cekıyorum benım modemım guncellendı ve fabrıka tamıre gerı ghıttı maalesef ve sımdı sadece ıpv4 kullanabılıyorum bır cozum umarım en ksıa zmaanda olusur

2 Beğeni

sorun çözüldü TurkNet yeni modem getirdi ve abm 3 f0 versiyounu yeni getirdikleri modem güncelledi şuan ipv6 cıkış yapıyorum sorun eski modemdeymiş

1 Beğeni

Bende ayni sorunu yasiyorum banada keske gönderseler