ZyXel modemde voip hesabı neden girilmiyor?

Herkese Merhabalar!
TurkNet’in verdiği zyxel modemde voip kısmı neden kısıtlı acaba? Farklı firmadan voip hesabım var hesap bilgilerini girmek istiyorum fakat aktif değil, hiçbir yerden de çözüm bulamıyorum, acaba root veya superuser şifresi vs. varmıdır? Bilgi sahibi olanlanlar yardım edebilirler mi?

Forumda başlık var aratır iseniz bulabilirsiniz

Baktım fakat çözümü olmamış zyxel müşteri hizmetleride çözüm üretmiyor kaldık ortada.

1 Beğeni

yeni yazılım çok stabil voip yok.yeni yazılım la voip özelliği aktif olacak dedi zyxel

Yeni yazılımı yükledim bende forumda paylaşılanı fakat tek artısı Türkçe oldu gözle görülür derecede bir performans artışı olmadı, WiFi de duraksamalar oluyor genel olarak bir değişim olmadı benim cihazımda. Şu voip işini çözseler başka birşey istemem.

TurkNet’te şuanda DSL üzerinden VoIP hizmeti yok.

Benim bahsettiğim DSL üzerinden değil farklı firmadaki voip hesap bilgilerini arayüze girip kullanabilmek. A firmasının voip modeminde root şifresiyle girip voip sip ayarlarını yapıp aktif olarak kullanabiliyordum. Bu modemde de aynı işlemleri uygulamak istiyorum. Ekran görüntülerinizde bulabilirsem atacağım

Bilen kimseler yok mu?

yeni yazılım ile kısıtlama kalkıcakmş voip için.

sadece global yazılımda açık voip.CO yazılımı.

Peki bu global yazılımı nereden temin edebilirim? Herhangi bir problem çıkarır mı yüklersem?

zyxel çıkarmayacağını iletti.fakat modem arayüz ingilzce türkçe seçeneği yok.karar sorumluluk senin tavsiyem @Eren hocanın verdiği yazılım.
https://www.zyxel.com/support/download_landing/product/vmg8623_t50b_13.shtml?c=gb&l=en&pid=20181001160009&tab=Firmware&pname=VMG8623-T50B

Sitesindeki yazılımı yüklerseniz, kısıtlamalar kalkar, ancak sitesindeki baya bir eski sürüm aslında.

ZyXel müşteri hizmetlerine 2 aydır kayıt oluşturup duruyorum konuyla ilgili en son dün görüştüğüm temsilci Pazartesi en geç Salı voip sorununu çözeceğiz ve size haber vereceğiz dediler bakalım inşallah çözülürde kafamız rahat eder.

Global olanı değil mi hocam sufi arkadaşın paylaştığı link? Bu sorun yaratır mı eski sürüm olmasından dolayı? Salı’ ya kadar beklemek istemiyorum 2 aydır oyalayıp duruyorlar çünkü.

Buraya yazsaydınız hallederdik aslında :slight_smile:

Evet global olanı o. Arayüzdeki yükseltme yerine girip yükleyebilirsiniz.

İşte aklıma gelmedi :grinning:

Teşekkür ederim çok sağolun birazdan deneyeceğim bakalım inşallah sorunsuz yüklenir.

1 Beğeni