Zyxel Modemde Kablolu Hız Sorunu

güncellemeyi yaptımda bir değişim olmadı kapa-aç veya sıfırlamaya gerek var mıydı

Resetleyin, tekrar kurulum yapın.

1 Beğeni

maalesef işe yaramadı :confused:

Mutlaka bir deneyin.

2 Beğeni

tplink te farklı ulaşılabilir hız ve hat zayıflaması
huawei hg658 de daha farklı bu modem hat değlerlerini daha yüksek gösteriyor tplinkte kopma mevcuttu bu modemde kopma vs sorunum çözülmüş oldu. pppoe geç ip alma sorunu var onuda çözebilirse TurkNet Online İşlem Merkezi ekibi hız yükseltmeyi denicem.

1 Beğeni

eski modemimle 65mbps alıyorum sorun yeni modemde olmuyor mu ?

Emin konuşmayalım fakat Sorun dolaylı olarak modem de olabilir ama DSLAM’dan dolayı bunun gibi uyuşmazlık oluyor ki bu her modem de olmaz, siz de görüldüğü üzere ve eski modeminizle devam edebilirsiniz, hizmetinizi kullanmaya veya farklı bir marka, model bir modem ile hizmetinizi kullanabilirsiniz.

1 Beğeni

yalnız şuna dikkat ettim huaweinin farklı modellerindede denedim(hg655d, hg658c,hg630a) ulaşılabilir hızı 52 mpbs (52 den fazla alamadım.) ve hat zayıflaması yüksek, snr değerinin daha düşük olduğunu gördüm.
en düşük hat değerlerini tplink tdw 9970v3 de gördüm (modemde ttnet yazılı olanlarda 52 mpbs türktelekom yazılı olanlarda 44 mpbs küsür ulaşılabilir hızları gördüm)

1 Beğeni

Eski modemde de wifida düşük hız veriyor. :smiley: Haftasonu şehir dışına gidicek olmasam ikisinide iade eder yeni bir modem alırdım. Yapacak bir şey yok yeni olan modem kalsın bari

HG serisi zayıflama değerini doğru göstermiyor ve dediğiniz olay firma yazılımları ile ilgili olabilir; Superonline, TTNet, Vodafone gibi ve bu yazılımların DSLAM uyumluluğu modem donanımı v.b unsur etkileyebiliyor, tanım/hız sorunlarını.

Komşunuz da modemleri denemeniz çok daha iyi olacaktır. Yeni bir modem alacaksanız Asus AC750/51 modellerine bakabilirsiniz.