Zyxel Modemde Kablolu Hız Sorunu

Merhaba.

Superonline’dan TurkNet’e geçiş yaptım. TurkNet’ten aldığım modem geç gelince 1-2 gün Superonline modemini kullandım. Kablolu 65-70Mbps hızlarını görüyordum. Yeni modem gelince onu kullanmaya başladım fakat kablolu olarak 50-55Mbps hız alıyorum. Tekrar eski modemle deneyince 65-70 hızlarını görüyorum yani modemde bir sorun var veya yapmam gereken bir ayar var. Bu problemi nasıl çözebilirim?

Eski modem: Huawei HG658 V2.
Yeni modem: ZyXEL VMG3625-T50B.

Merhaba. farklı bir porta takın LAN kablonuzu ve internet ağınıza test yapılan cihaz hariç kimse bağlanmasın, öyle deneyin. Her 2 modemin de hat değlerini görebilir miyim?

2 Beğeni

Dostum. Yazılım sorunuda olabilir. Birtane yazlım vardıya ona göre. Unuttum ama

1 Beğeni

Olabilir ama ben Zyxel modelin de Wi-Fi sorununun olduğunu biliyorum…
Bahsettiğim işlemler işe yaramazsa yazılım güncellemesini de denemek lazım.

2 Beğeni

eski modem ve yeni modem hat değerlerim bu şekilde
@TworA @CKLasT

Çok garip yani HG658 modemi taktığın zaman 66mb geliyor, T50B modelinde ise 51mb tanımlı değerler aynı. :thinking:
Yazılım güncellemesi denemek lazım ama ilk defa bu model de bu tarz sorunla karşılaştım. Belki, @BLackOwL veya diğer arkadaşların bir bilgisi varsa yazabilir.
SRA, devre dışı bırak ve modemi kapat aç olmazsa Bitswap’ı devre dışı bırak ve sonra modemi tekrar kapat açmayı denedin mi?

2 Beğeni

tek tek kapatım denedim ikisini aynı anda kapalıda denedim maalesef işe yaramadı :confused: @TworA

Zyxel i aradım modeminiz yeni yazılımı gunceldir dedi. Çok düşük hız almıyosunuz bir problem yoktur dedi . Yani hala çözülmedi :confused: @TworA @CKLasT @BLackOwL

nasıl çözebilirim öyle bir şey var ise @BLackOwL

Bende vr2100 var. Güncelleme yaptığım da maks hız 60 lara düşüyor. Eski güncellemesine aldığımda 65 lere filan çıkıyor. Saçma birşey uyumsuz olan dolaptaki kart. Ona bi günceleme yapmaları lazımda işte biz uğraşıyoruz

Hangi yazılım yüklü ismini atar mısın

1 Beğeni

V5.50(ABPM.3)b2_F0 bu gözüküyor

Abpm5g0. Var internette buldum :thinking:

1 Beğeni

@CKLasT o mu daha guncel oluyor ve işe yarar mı sizce ?

8623 'ün öyle bi sorunu vardı bundada aynı sorun varsa düzelme ihtimalide var.

1 Beğeni

deneyelim o zaman nasıl yapıcaz

At dostum da 8623 uyarlı olmasın ikiside aynı güncellemeleri mi taşıyor acaba

1 Beğeni
  • Ana Bilgisayar Adı
  • VMG8623-T50B Series
  • Model Adı
  • VMG3625-T50B

böyle yazıyor modem arayüzünde

TurkNet onu veriyor zaten :+1::+1: ver yüklesin eski haline koyarız

1 Beğeni

Farklı bir modem kullanman gerekli.

Güncellemeler yaptıktan sonra düzelme olmazsa DSLAM kaynaklı bir durum olma ihtimali kuvvetlenir. Aynı dolaba bağlı olduğunuz komşunuzun özellikle 75mb paket kullanan varsa modemleri değiştirin ve onda ki değerlere de bir bakalım eğer aynıysa sizinle DSLAM kaynaklı bir sorundur.

1 Beğeni