Zyxel Modem Arayüzüne Statik Ip ile Dışardan Nasıl Ulaşırız

Arakadaşlar merhaba. Statik ip mevcut. Bu ip yi web tarayısına yazdığımda eski modemim arayüzü direkt açılıyordu. Zyxel 3625 t50b de bir iki şey denedim ama yapamadım. Bunu yapabilmek için bu modemlerde özel bir işlem gerekiyor mu?

Bunu bende yapmak isterim. Mümkünse dışarıya belli cihazlar yada ip adresleri üzerinden girilsin.

Diğer cihazlara port yönlendirme ile girilebilir. Fakat direk modem arayüzüne ulaşmak için hiç uğraşmamıştım. İp yazılınca başka bir port yöndermem olmadan modem arayüzü açılıyordu.

Merhaba,
Firewall’ı kapatarak ve Erişim sayfasında http kısmında WAN’a erişim izni vererek yüksek ihtimal erişim sağlayabilirsiniz. Aboneliğinize baktığımda şuanda Statik IP’i iptal ettiğinizi görüyorum. Tekrar tanımlamanız halinde daha detaylı yardımcı olabilirim.

Statik ip yi vdsl hizmeti den kapattım. Gigafiber hizmetime tanımlandı.

Eski modemi fiber hatta bağladım acaba modemle alakalı olmayabilir mi diye… şu anda onu deniyorum

Edit:
Eski modemimde vdsl de direk modem arayüzüne ulaşırken wan portundan yani gigafiberde ulaşamadım. Sizin dediğinizi deneyeceğim. Teşekkürler

Eski modemimde güvenlik duvarını kapatmam yetti. Ulaşabilir hale geldi. Fakat zyxel modemde şu iki ekranda işlem yaptım yine olmadı.
Tavsiye edilenden düşük olana çektim. Yukarıda güvenlik duvarı seçenekleri zaten kapalıydı.

Uzaktan erişim ayarlarında da any_WAN ayarı seçiliydi resimdeki şekle aldım. WAN kısmı pasif ona erişimi açamadım.

Modemin bazı özellikleri güvenlik sebebi ile operatör tarafından kısıtlanmış olabilir. Bu özellikleri etkinleştirebilmek için modemin supervisor kullanıcısına giriş yapmanız gerekir.

Evet aklıma o geldi ama o şifreyi bulmak mesele… en son wan ayarı pasif konumda aktifleştiremedim. Muhtelemelen dediğiniz gibi olacak…

wifi de tplink ax 73 model routerdan 1000 mbit alacağımı bilsem router bile alacağım. Gerçi onda ulaşabilecek miyim onu da bilyorum

Statik ip ile dışardan modem arayüzüne erişimi sağlayabildim. Müşteri hizmetlerine destek kaydı bıraktım. Bu kayıda istinaden aradılar ve şu işlemleri yaptırdılar… bende aşama aşama buraya yaptıklarımı yazayım ki aynı durumda olan arkadaşlar örnek olarak kalsın.

Bunların bir çoğunu denemiştim ama bir türlü WAN kismı aktif olmamıştı. Bir püf noktası varmış… O da Güvenli Etki Alanındaki yetkileri kaldırmakmış. Root şifresine gerek kalmadan çözülebiliyormuş.

Neyse tam olarak sıralı biçimde ben yazayım.

1- Modem arayüzüne giriş

2- Menüden Bakım - uzaktan yönetim e girdim

3- Çıkan sayfa daki Any_WAN seceneğini Multi_WAN olarak değiştirdim.

4- Alttaki seceneklerden sadece ETHWAN’ı seçili hale getirdim.

5- Onun altındaki Güvenli Etki Alanın daki tüm mavi tıkları kaldırdım. Sonra

6- WAN kısmı normalde kitliydi ve kilit açıldı. Hepsini mavi olarak sekilde işaretledim.

7- En altta “uygula” dediğimde sorun çözüldü.

Merhaba,
Sorununuzun çözümlenmesine çok sevindim, keyifli kullanımlar :slight_smile:

1 Beğeni