ZTE H168N SNR tweak sorunu

Merhaba arkadaşlar, evde köşede duran bir modemi ele alıp kurcalamaya başladım ve telnet üzerinden SNR’ye müdahale etmeye çalışıyorum.

adslctl configure --snr XX

Ve

adsl configure --snr XX

Konutları haricinde

adsl configure MaxDateRate – – 100000

Denesem de SNR üzerinde düşme etkisi görünmüyor. 8DB altına düşmeyen SNR, aynı konutlarla yükselebiliyor. MaxDateRate komutuna tepki veren modem --snr’ye hangi değeri girersem gireyim tepki vermiyor. Komut kısmında sample için gibi sanırım bir tablo değerine işaret ediyor. İnternette bu değer tablosu için araştırma yaptığımda ise yüzdelik olarak azaltma ve bazı default Broadcom modem değerleri harici bir şey bulamıyorum. Bu değerler de bir işe yaramıyor zaten. Yardımcı olabilecek bir arkadaş bir baba yiğit varsa bu merağımı gidersin lütfen :smiley: şimdiden teşekkür ederim.

1 Beğeni

Bende Tdw9970v3 de snr düşürmeyi beceremedim ama snr yukseltme oluyor.

Snr düşürmeyi hiçbir türlü bulamadım. Takipteyim…

1 Beğeni

Airties modem kullandığım sıra benzer konutlarla kolaylıkla 6’ya falan çekebiliyordum. Ancak bunlarda beceremedim bir türlü ben de aydınlatacak bir ilâhî fısıltıyı bekliyorum :smiley:

xdslctl configure --maxDataRate

xdslctl configure --maxDataRate 100000 100000 100000

Bu şekilde denermisiniz?

xdsl komutu unavailable hocam denedim maalesef çalışmıyor

adslctl --help komutu yollayarak gelen cevabı paylaşırmısınız peki?
istediği nedir acaba parametre olarak.

1 Beğeni

Eve geçer geçmez paylaşacağım hocam

adslctl configure –snr 100
2 adet - yerine 1 adet denermisiniz birde. (NOT: yüzdeli değer.)

Hocam adsl için help şöyle:

xdsl için komut denediğimde invalid gibi bir şey hatası almıştım. Az önce xdslctl komutu için de aynı help sayfasını alabildiğimi fark ettim. Ancak onda da configure --snr işlevsiz kalıyor ve -snr de tanınmıyor. MaxDataRate deneyemedim evdekiler interneti aktif olarak kullandıkları için şu an deneyemedim.

Telnet bağlantısını Putty uygulaması ile dener misiniz birde.
xdslctl --help yazdığınızda yollamış olduğum resimdeki gibi ibareler geliyor olması lazım.

En kısa sürede deneyip buraya yükleyeceğim ancak tahminimce yine aynı komutlar olacak.