Yuksek ping sorunu

Daha once de karsilasmistim, sonra kendi kendine cozuldu, lakin yine yuksek ping sorunu ile karsilasiyorum ve bu esnada hizim inanilmaz sekilde azaliyor(dogal olarak). Normalde google.com a olan pingim 40-50 arasinda seyrederken, bir anda 1000-1200 lere cikiyor ve bir sure o sekilde kaliyor, o zaman inanilmaz yavasliyor baglntim… ekte ekran goruntusunu gorebilirsiniz…

Bağlantı türü nedir ?
Kablolu , kablosuz ?

Cok farketmiyor, kablolu da olsa kablosuz da olsa bu duruma dusuyor, aslinda modemin arayuzunden ping yaptigimda da bu civarlarda gozlemliyorum. Sanki modem ile ilk santral arasinda bir problem varmis gibi. Ekte modemden attigim pingi de gorebilirsiniz

Fing uygulamasını indirip Ping olduğu zaman bağlı cihazları kontrol eder misiniz? Gerçi bu kadar ping e binmesi de zor gibi ama :roll_eyes:

Tamam ona da bakip buradan yapistiririm ama, ne kadar yogun olursa olsun hadi 50 den 80-100 yapsin, 1000 ler bambaska bir soruna isaret ediyor sanki. Ayrica bir de trace route ciktisini yapistiriuorum. Onu da modem uzerinden aldim dis etkenleri minimuma indirmek icin

PingPlotter programını indirip. Resimdeki ayarlar ile en azından 30 dakikalık bir test yapıp, daha sonrasında file sekmesinden export edip dosyayı paylaşırsan sorun nerede anlamamıza yardım edebilirsin.

1 Beğeni

Farklı bir modem ile deneme şansınız var mı? Yada bu modemi farklı bir hatta takıp kontrol eder misiniz. Trace testinde hepsinin yüksek Ping vermesi aklıma ilk modemi getirdi enteresan

Merhaba, gec bir cevap oldu, cunku bir suredir bu problemi gozlemlemiyordum. Lakin su an tekrar gozlemliyorum. Bahsettiginiz dosya ekteki gibi birsey mi?

Malesef baska bir modemim yok, baska deneyebilecegim bir hat ta yok. Surekli olmuyor, ara ara oluyor, o yuzden cok modem kaynakli da degil gibi geliyor bana, cunku daha once ttnetteydim, boyle bir sorunla karsilasmadim. Modemim TD-W9970 bu arada.

1 Beğeni

Modem pingi etkileyen bir faktör başka modemle denemden sorun kimden kaynaklı anlayamazsınız.