Yüksek Hat Zayıflaması!

bende modemin snr değerini 4e düşürüp bu hızı o şekil aldığımı belirtttim şu snr özelliğini kapadım hızım 38mbpse düştü. Bunu belirttim bakalım ne diyecekler

Hızım Düşük/Performans sorunundan açtıysan hız testi yaptığını dalgalanma olduğunu söyleyebilirsin. Formalitedende olsa soracaklar hocam. Hat değerlerini SS ekle birde mesafeyi yaz tekrar. Görsel ekleyince daha hızlı işler süreç.

2 Beğeni

hallettim hasan reis 1 saat önce aradılar ekip yönlendirdiler ona göre telekom’a bildireceğiz dedler

2 Beğeni

Hayırlısı olsun o zaman:) Banada ekip bu gün gelecekti arayan soran yok. 18e kadar çalışıyormuşlar. Gelirler herhalde.

1 Beğeni

artık çözsünlerde ne xaman gelirseler gelsinler diyesi geliyor insanın :slight_smile: Yalnız şu bi gerçek Türknetin müşteri diyaloğu çok iyi, teşekkür ederim onlarada.

Türknetin fena değil ama tekiz iletişim için aynısını diyemem. Türknet ekip yollayacağım dedi tekiz iletişim 8 günde randevu veremedi🤣

bartın için aynısını yaşamayız inşallah :smiley:

İnşallah hocam. İllere göre yoğunluk etkiler. Benim durumum eski numaranın aranmasıymış. Sistemde yeni numara olmasına rağmen.Sizin orada yoğunluk yoktur gelirler hızlı.

inşallah hasan hocam nasip bakalım sağolasın…

az önce aradılar cumaya randevu verdiler :slight_smile:

1 Beğeni

Şanslısın hocam. Beni arayan soran yok ekiplerden.:no_mouth:

1 Beğeni

ilk defa ufak şehirin pozitif yanını gördüm reis :))

1 Beğeni

bugün gelip kontrol ettiler port sorunu mevcutmuş :slight_smile: gelen kişinin işten öok anladığınıda sanmıyorum ama hayırlısı bakalım

1 Beğeni

Hocam port veya dışarıdan gelen Telekom kablosu sıkıntılı olabilir. İlk önce portu değişirler sorun çözülmezse yukarıda söylendiği şekil Telekom ve türknet ekiplerinin ortaklaşa çalışmasını istersiniz. Kabloda sorun çıkarsa o iki ekip muhtemelen tespit edebilir. Benim ekipte dün gelmedi iki saate yatacaktım akşam saat 20’de aradı Edremitte aracı bozulduğunu söyledi. Bu gün gelirsiniz o zaman problem yok dedim. Bu gün sabahtan saat 10’da tekiz iletişim aramış duymadım öğlen 1 gibi aradı açtım uygunsanız ekipler gelmeden sizi arayacak dedi tamam dedim kapattık. Arayan soran yok. :rofl: Bende şans yok sahiden.

1 Beğeni

artık sen her işte bi hayır var diyeceksin çare yok ama bedevi şansı gibi olmuş biraz senin iş :grinning_face_with_smiling_eyes: Bakalım port değişimi olsun artık o yolları izleyeceğiz sırası ile. Zaman bol, umarım telekom’unda zamanı boldur:))

1 Beğeni

Hocam az önce uğurladım ekipleri. Evden ve ankastreden ölçüm yaptık aynı değerler çıktı. Fotoğraflarını çektiler. Yüklediler sinyal değerlerini. Neden oluyor bu yüksek hat zayıflaması ve crc sorunu dedim. Buraya yeni yapa geldi ondan olabilir dedi. Hat zayıflaması türknetten nasıl olur dedim türknette ilettik bakarlar dedi. Gelen kablo veya portla alakalı olabilir dedi. Siyah kabloyu gösterip bunu mahallede dolaştırmışlar ekler çok birde bu yapa santrali nerede tam dedim. Santral çok uzak değil dedi. 700 metre var mıdır diye sordum hayır dedi. Türknet oimde 700 metre diyor Bana vaeden 130 metreden sinyal verirlerken böyle değildi dedim. Upload sıkıntı değilse oradan da alabilirsiniz dedi ama yapa uzak değil bu suç telekomun diye ekledi. Yapaya benim hat sırf bakır üstünden mi gidiyor diye sordum yoksa o dolap üstünden fiberle santrale oradanda türknete mi bağlıyım şeklinde sorunca doğrudan bakırla gitmez dedi. Ben şahsen bu ekip arkadaşlarının söylediği her şeyin tespitini kendimde yapmıştım olay bu arkadaşların gelip kendi profesyonel kontrollerini yapıp türknete kendi elleriyle değerleri attılar iç hattımın sağlam olduğunu söylediler. Kısaca ya türktelekom yada türknet hat zayıflamasından sorumlu. Bakalım top kimde kalacak?

sana kesinlikle katılıyorum. Bende bir kaç soru sordum gelen ekibe biraz aluk gibi suratıma baktılar cevapsız kaldı :slight_smile: mesela elindeki cihazda hat zayıflaması — göründü değer çıkmadı. Ankastreden ölçüm yapmadılar kablon yeni hiç gerek yok dedi, bağlantılara baktılar temiz. Sorunun Türk telekom kaynaklı olduğuna %100 eminim ama uğraştıracaklar bakalım. Filmin sonunu merak ediyorum ikimizinde :slight_smile:

Hocam filmin sonunda her türlü suçlu telekom. YAPAda olsa Vaede olsa bu adamlar gelen kablolardan ve santrallerden sorumlu. Yapa da santrale türknet müdahale imkanı var çünkü bağlı olduğun cihaz onların o kadar. Muhtemelen benim bağlı olduğum portu değiştirip bir bakarlar değerler aynı kalır muhtemelen. En son iş gelen kablonun sıkıntılı olduğuna evrilecek. %90 eminim bundan. Gelen arkadaşın dediği şeylerden biride ilginçti benim ilçedeki türknetlilerin hepsini yapa santral kurulumu sonrası vaeden otomatik yapaya alıp 100 mbps tanımlamışlar bir ihtimal bu yoğunluk veya sıkıntı doğuruyorda olabilir…

1 Beğeni

artık yaşayıp göreceğiz durumu ama bizlere bunları yaşatanlara haklarımı helal etmiyorum.

1 Beğeni

Türk Telekom ekibi geldi portu değiştiler sonuç kötü oldu tekrar eski porta aldılar. Gelen tekniker malesef Telekom alt yapısı kötü müdürlüğe dilekçe yazıp fiber dönüşümü talep edin dediler… Hayırlısı artık konuda yardımcı olmayan çalışan herkese teşekkürler. Tez vakte Türk Telekomun iflas etmesi duası ile selametle kalın.

1 Beğeni