Yeter artık sıkıldım!

Son 1 haftadır internetimi verimli bir şekilde kullanamaz oldum. Bir oyunu giriyorum en az 400ms alıyorum. Yani bu sorun devam ederse biraz daha para verip Türkcell’e geçiceğim. Bir de speedtest atıyorum, 5 dakika önce 10 Olan Download’ım bir anda 1’e düşmüş. Lütfen yardımcı olun. Sizi seviyoruz.

1 Beğeni

1 Beğeni

HAT DEĞERLERİ
image
image
image
image

1 Beğeni

Dostum hat değerin zayıf. Ankastreden evine gelen kablonun değişmesi lazım. Cat 6 kablo alıp eksiz bi şekilde elektrikçi ye bağlatman gerekir.

1 Beğeni

Peki. Teşekkür ederim.

2 Beğeni

O değer 8 e yaklaştıkça kopmalar yaşayacaksın. O yüzden cat 6 kablo alıp elektrikçiye dediğim gibi eksiz bir şekilde bağlatman gerekiyor. O zaman o değer 12 13 lere çıkacak

1 Beğeni

Onun yerine Türkcell’e geçiceğim. Türkcell o işler de yardımcı oluyor diye biliyorum.

1 Beğeni

O tarz hizmetler ücretlidir. Bütün servis sağlayıcılar ücret karşılığında dairene yeni kablo çeker @EFG arkadaşa yardımcı olabilir misiniz

1 Beğeni

Hat değerlerinizde sıkıntı var adresinizde hangi altyapı kaç mbps var birde santrale mesafeniz nedir Superonline geçseniz bile farklı hız alamicaksiniz zira adsl sistemlerde yüksek Ping ve dengesiz hız verilmekte VDSL varsa geçiş yapmalısınız

1 Beğeni

Türkcell bir tek vdsl(35mbps) veriyor onun dışında bütün sağlayıcılır adsl(16mbps) veriyor.Santrale olan uzaklığımı bilmiyorum.Vdsl var ama nedense 2 aydır boş port yok.

1 Beğeni

Buradan sorgulayıp santral mesafesine bakabilirsiniz

1 Beğeni

Ankastreden kısa kabloyla modem bağlayıp modemdeki hat değerlerini ata bilme şansın var mı. :pray:

Üzgünüm öyle bir şansım yok.

1 Beğeni

image

1 Beğeni

Dolaba çok uzaksın anlaşılan :hushed: 1500 m den aldığın hız normal görünüyor sanırım. Daha önceden kullandığınız serviste kaç alıyordunuz

Hat zayıflaman yüksek ve dolaba çok uzaksın aldığın hız normal.

1 Beğeni

Superonline fiber varsa geçin onun dışında altyapı yine aynı olacak tek farkı port kalitesi olur

1 Beğeni