Yeni Zyxel Modem ile Başlayan Sorunlar

Önceden tplink tdw9970 v1 modemi kullanıyordum. 5ghz bandı olmaması ve de eskimesi sebebiyle Turknetin sattığı modemi almak istedim. Bu hafta 22 Aralık salı günü elime ulaştı. Geldiği gibi çalıştırdım. Hiç bir ayar ile oynamadım. Bir kaç saat sonra bağlantı sorunu başladı. Wifi görünüyor dsl ve internet ışıkları yanıyor. Modemi kapatıp açmadan düzelmiyordu. Ben de forumda yapılan çözümlere göz attım. İki gün evvel en son yazılımı indirip yükledim. 2.4 ile 5 bandını ayırdım, isimlerini 3 karakter kadar kısa yaptım. Yine modem ayarları kısmını da dediğim gibi burdaki çözümleme ile yaptım. Dün saat 20 gibi yine bağlantı koptu. Modeme baktığımda ışıklar yanıyor ve modem arayüzünde bağlantı görünüyordu. Arıza kaydı oluşturdum. Cozumlendiği söylendi. Fakat bugün yine 20.20 de bağlantı koptu ve modemi kapatıp açmadan düzelmedi. Anlamadığım nokta modem mi yoksa bağlantı mi sorunlu. Önceki modemimde böyle bir durumla karşılaşmıyordum. Ne yapmam lazım?

1 Beğeni

Aynı sorun Türkiye geneli var sanırım bende’de ara sıra DSL, ip gitmediği halde internet gidiyor, bağlantı kapa aç ile düzeliyor diğer türlü akşama kadar bekle gene gelmiyor. Ben alıştım artık :smiley: modem arayüzü herzaman açık net gittimi bağlantıyı kapa aç yapıyom.

Hocam aynı sorun bende de var. Ben de senin gibi anlayamıyorum sorun nereden. Yani sorun modemden değilse neden yeniden başlatınca geçiyor. Yok eğer sorun modemdeyse şimdiye yeni bir yazılım neden gelemedi. Sorun donanımdaysa Türknet bunu hala niye satıyor.

Hayır bir de asıl sinirimi bozan, resmen hep belli saatlerde olması. Saat 20 sonrası saat başlarında ±5 dk.

Cidden garip birde, bir tane program denedim her 30 saniyede bir google bağlanan (saatleri tespit etmek icin) ve garip bir şekilde bağlantı yok gibi gözükmüyor. Sadece sonsuza kadar bağlanıyor gibi duruyor. Program hata verdi yav.

(“Ben de forumda yapılan çözümlere göz attım.” dan kastın nedir acaba?)

Forumda bağlantı kopmasıyla ilgili bir yazı vardı. Modem arayüzünde ayarlamalar yapılıyordu. Bulursam atayım.

1 Beğeni

Şu gösterilen çözüm olarak öneriliyor. Ayrıca bugün itibariyle 21.40 civarı kopma yine oldu. Sanırım modemi iade edip farklı bir firmaya geçiş yapacağım.

1 Beğeni

Denedim ama işe yarayacağına dair inancım yok ne yalan söyleyeyim.

Bulunduğum yerde TTnet’ ten yeterince cektiğimden Türknete gectim, ve şu modem mevzusuna kadar da durum iyiydi ama şu an biraz ben de yıldım :confused: