Yeni modemle kablosuz kaç hız alırım

Keneetic omni dsl ile 80 lik pakette kaç hız alırım?
Şuanda airties 5650 de max 42 yi gördüm.

çok fazla bir fark oluşmaz. birkaç ayar ile 45-50 arası belki zorlarsın. mesele modemin yeni olması değil çünkü özelliği. alacağın modem de tek band ve 300mbps. 50mb üzeri paket kullananlar dual band özelliğe sahip yani 5g özelliği olan bir modem kullanmalı.

Bir de modemin dışındaki odalarda hız 30 a 20 ye kadar düşüyor bu modemle bunu ne kadar aza çeker acaba?

Kablolu ne kadar hız alınır 100 mbps üzerinden

mesafe etken herhalükarda. modem değiştir değiştirme. fark etmez. önemli olan konum ve sinyali etkileyen diğer etkenler. tabii kanal ve frekans ayarları var daha uzağa iletmek için 40mhz yapıp kanalı 13lere sabitlemek gibi. wifi dalga boyu uzar ama hız kalitesizleşir. hız artsın diyorsan 20 mhz yapıp düşük kanallarda tutarsın bu sefer de dalga boyu kısalır. diğer odalarda çok çekmez. yani asıl önemli olan konum. Konumu ayarlamana rağmen alan büyükse router veya ap ile sinyal güçlendirmelisin. ben senin yerinde olsam omni almam. mevcut modemi wifi kapatıp kablolu ap yaparım. ap cihazını da dual band alırım. onu da güzel bir yere çekerim yapıştırrr. Tabi mevcut modemin kablolu hız özellğine bakman lazım.

Fark olmaz, sebebi de çoğu yeni üretim modemlerin wifi sinyal gücü standartları insan sağlığı gözetilerek belirlenir.

@bozkurt05 teşekkür ederim