Yeni modem ve beraberinde sorunlar

Turknetten yeni bir modem aldim. Zyxel 8623 modemi takip kurulum yaptım. ama sürekli kopma oluyor. Hız 1 mps altına düşüyor. Modemi en son firmware ye güncelledim ama hala aynı. En sonunda onu çıkartıp eski modemimi taktım. Acaba bu modemi iade etmek için hangi prosoduru takip etmem gerekiyor.

Eski modeminizde sorun düzeliyor mu ?

Evet eski modemimde sorun yok su an onu kullanmaya basladım. Tplink tdw9970

Başka bir hat üzerinde aldığınız modemi deneme şansımız varsa deneme yapın hocam o hat üzerinde de aynı sorun oluyorsa modemi garantiye yollayın yada 14 gün geçmediyse iade edin

Başka bir hat deneme şansim maalesef yok o yüzden iade edip router almayı düşünüyorum

Güncellemeyi yaptıktan sonra reset attınız mı. Eğer reset atmadıysanız resetleyip tekrar kurulum yapıp dener misiniz.

1 Beğeni

Hocam reset atmadim. Aynı şekilde devam ettim. Reset atıp tekrar deneyeceğim.

1 Beğeni

Merhaba,
Ben yeni modemden almayı düşünüyordum. Şuan kullandığım modem Tplink tdw9970 benimde. yaklaşık 4 senelik. artık telefon ve pc de sürekli kopma meydana geliyor. Türknet kaynaklı aslında kopma. Modemden değil ama eski diye bende yeni aldığınız modemle değiştirmeyi düşünüyordum. Modemi kullanıyor musunuz?

Ahmet bey merhaba benim kullandığım modemde sizin kullandığınız modem. Yeni modemin siparişini verdim ama sürekli kopma sorunları oluştu bu nedenle iade ettim.

Hiç bir ISS den modem almayın. Modemlerinizi her zaman dışarıdan tekno marketlerden yada internet üzerinden alın. Şu anda önerilebilecek en iyi modemlerden 2 tanesi de Keenetic Omni ve Keenetic Extra dır.