Yeni modem internete bağlanmıyor turknetin verdiği modem port açılmıyor

merhaba

ZyXEL VMG3625-T50B
Bu modemden vardı internet hızı düştü modem bozuk dediler zte h3601 bu modemi taktılar.İnternet hızı güzel fakat port açılmıyor modemin arayüzü çok kısıtlı internette olan zte marka modemlerde çok seçenek varken bunda yok wan ayarları kısmı var mesela orayada hiç girilmiyor.güvenlik ayarlarında ip filtreme kısmından açık yapıp tcp udp seçip port açmayı denedim ne yaptıysam olmadı. Farklı modem istedim elimizde yok dediler.

ZyXEL DX3301-T0 Bende bu modemden satın aldım teknosadan modem kuruluma giriyorum PPPoe seçip kullanıcı adı ve şifre yazıyorum bağlanmıyor bağlanmaya çalışıp tekrar kullanıcı adı ve şifre kısmı geliyor. Zyxele mail attım fiber internette kendi modemlerine destek verdiklerini söyledi mac adresi uyuşmazlığı oluyordur dediler.TurkNet öyle bi kısıtlamammız yok diyor kullanıcılarımız farklı modemler kullanıyor dediler.Ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim.

@moderators @tnetwork

Merhaba kullanıcı adı ve şifrenin yanında birde vlan girmeniz gerekli. Altyapınıza göre değişiklik göstersede genelde vlan id 35 olmakta. Deneyebilirsiniz.

Bana verdikleri modemde bu seçeneklerin çoğu yok videodaki modemle bana verdikleri modem aynı bu kısıtlamaları aşma yöntemi olsa bu modemdende port açılabilir ama nasıl olabilir anlamadım

Teşekkürler hocam ETHWAN olarak bağlıyorum o kısımda vlan kapalı dursun diye yazıyor.
Modemin yanında başka bi kutu daha var dsl değilde ethernet kablosu ile bağlıyorum modemi