Yeni İnternet zammı tahmini

Arkadaşlar bildiğiniz üzere dolar hergün 1 2 lira artıyor her şeye zam geliyor enflasyon artıyor acaba TurkNet fiyatlara nasıl bir yansıma yapıcak benim tahminim en iyimser olarak 20 lira ekler gibi siz ne düşünüyorsunuz

dananın aklına karpuz kabuğu getirmesek mi?

4 Beğeni

valla kabugu geçtim direk karpuz gelmiş bile olabilir

1 Beğeni

şşş çaktırma… hemen sil konuyu başka şeylerle ilgilen :smiley:

Benim yıllardır bildigim TurkNet yilda bir kere zam planindan vazgeçmez ama dolar 15 in ustunu gorurse bir zam bekliyorum

Her yıl zam olur bu yılda ben 109.90 krs olucagini düşünüyorum

TurkNet zamlarını genellikle Haziran Temmuz dolaylarında yapıyor ama bu ekstrem durumlarda bir zammı açıkcası ben de bekliyorum. Global çaptaki diğer altyapı ve altyapı aygıtları maliyetlerinde de görünen artış ve gelişmeler de kurla beraber bu zammı tetikleyebilir. Ancak diğer şirketlerle yapılan anlaşmaların yıllık şekilde ve öngörülen bir kur ile yapıldığını da düşündüğümüzde temennimiz gelmemesi yönünde tabi ki :smiley:

abi zam yapsa bile 10 lira yapsa bile adamlar haklı cidden kur aşşırı fena yukseldı obur saglıyacalara karşı gene makul oluyor tabi adsl kullanan turknetlıler 110 vermesi saçma olur

1 Beğeni

Tahminimce 119.90 olacak. Son zam yapıldığında dolar 8.60 civarlarındaymış, şu an 12.60 civarlarında. Dolar neredeyse %50 değer kazanmış. Bu yüzden en az %20 hatta %25 lik zam yapıp 124.90 yapabilirler. Olmazsa yatırımları unutalım :slight_smile:

1 Beğeni

zam gelirse tek fiyat politikasından vazgeçebilirler paket paket ayırabilirler fiyatları

2 Beğeni

Paket ayırırlar ise büyük linç yerler.

2 Beğeni

yani biraz düşük hız olur ama 2 yıl sabit fiyat ve teknik ekip olur.

1 Beğeni

yapmayacakları varsada yaparlar artık… aferin

100 mbps ve 16 mbps fiyatı şuan aynı zam geldigi zaman 100 mbps 120 tl olursa kimse ses çıkarmaz ama 16 mbps kullanan adam 120 tl’ye çok ses çıkarır linçlik bir durum yok bu duruma kimsenin ses çıkartacagını sanmıyorum

Tamam ama şöyle düşün tek fiyat politikasına geçiyorsun ve daha 1 yıl olmadan çıkıp vazgeçtik diyebilecekler mi? Ve daha yeni zam yaptılar yılda 1 zam yapıyorlar bildiğim. Türk.net bir alternatif ve böyle yüksek fiyatları TR kaldıramaz 100 tl bile bir internet için yüksek bir meblağ lüks olmaya başladı internet bile.

Tek fiyat politikasından vazgeçemezler geçerler ise resmen u atmış ve kandırmak gibi bir durum. O zaman 1000 mbps yi 300 e 500 e vermeleri gerekir. Tek fiyat ise tek devam etmeliler.

Ilginç gelecek ama tek fiyat politikasına geçeli bayağı olmasına karşın dün bir arkadaşın modemini resetlemek için evine gittim ve OİM’de faturalarının halen 95 tl olduğunu paketinin ise Özgür İletişim 35 olduğunu gördüm. Sistem güncellemesi neden yapılmamış anlam veremedim. Altyapısı kötüdür dedim SNR 20 küsürlerde :smiley: atanabilir hız 80 küsür görünüyor. Yani bazı ilginçlikler var

Zaten öyle yüksek bir zam gelecegini düşünmüyorum paket halinde sunulursa 2 paket olur 100 mbps altı ve üstü şeklinde 2 fiyatlandırma gelebilir dediğin gibi 100 lira üstü bazıları için baya yüksek olur ama diğer isslerin yüksek fiyat vermelerin sebebi teknik ekip ve müşteri hizmetleri bunlar TurkNet’te yok , olsaydı fiyatlar bu kadar ucuz olmazdı

taahhütsüz internetin sıkıntısı bu sen belli bir fiyat üzerinden anlaşmıyorsun o anki fiyatlandırma üzerinden sözleşme yapıyorsun TurkNet 1000 lira yaptım interneti derse yapamazsın diyemezsin çünki taahhüt yok

Eski kullanıcılar 35 mbps ye 95 tl veriyor hocam.

Eski kullanıcıyım paketim direkt 35’ten limitsiz hıza ve 99 liraya çekildi :smiley:

Eski kullanıcı derken ne kadar eski