Yeni abonelikte vdsl hızı alamamak

Merhabalar TurkNet 'e yeni geçiş yaptım VDSL paket tanımlı olmasına rağmen hızım 16 olarak gözüküyor. Araştırdığıma göre telefonum daha tanımlanmadığı için olduğunu düşünüyorum. Telefon tanımlamam ne durumda bilgi almak için nasıl bir destek açmam gerektiğini bulamadım. Burdan bilgi verebilir misiniz?

image

TurkNet Online İşlem Merkezi>Yardım merkezi>İşlem>paket/tarife/ kampanyamla ilgili destek istiyorum. Kısmından ulaşabilirsiniz. Hat değerlerinizi paylaşırmısınız?

1 Beğeni

Hızım düşük-performans ve Bağlantı hizmet kalitesi kategorilerinde destek kaydım bulunuyor. Bir tane daha açmaya gerek yoktur diye düşünüyorum.

Altta hat değerlerini bulabilirsiniz.

Telefonunuz tanımlanması için farklı bir destek kaydına yönlendirdim. Şuan ki destek kaydından takip edin süreci. Geçişiniz tamamlanmadığı için adsl değerlerin de gözüküyor hattınız.

TurkNet Online İşlem Merkezi’de tüm menüler aktif olduysa paket değişikliği menüsünden destekleyen paketi seçin. Eğer paket değişikliği menüsünde destekleyen paket seçeneği yoksa resimdeki menüden kayıt açın.

Örnek kayıt: Merhabalar.
75 mbit Vdsl pakete geçiş talep ediyorum. İlgili birime iletmenizi arz ederim. Teşekkürler.

Bunu yazmanız yeterli olacaktır. Altyapınız kaç mbit destekliyorsa onu yazarsınız.

Şuanda bu şekilde görüntülüyorum.

Resimdeki menüden şöyle kayıt açın.
Merhabalar. Hattım açıldı ama eski adsl port üzerinden açılmış. Vdsl port geçişi talep ediyorum. İlgili birime iletmenizi arz ederim. Teşekkürler.

Destek Konusu

Kampanyamı değiştirmek istiyorum

şeklinde sizin yazdığınız yazıyı ilettim. teşekkür ederim yardımlarınız için

1 Beğeni

Resimi eklemeyi unutmuşum. Ekledim şuan gördüyseniz.

evet gördüm talebi oluşturdum teşekkürler tekrardan

Geçiş işlemlerinde eski port üzerinden geçiş yapılır. Burda bir sorun yada hata yok. Normal prosedür herkesde böyle. Bende aynı süreci yaşadım. Hat aktif olduktan sonra geçiş talep etmek gerekiyor. Sonucu tekrar yazarsınız.

Geçiş tamamlandıktan sonra resim eklediğim yazımı “çözüldü” olarak işaretlemenizi rica ederim.
resim

Tabiki sorun çözülürse dediğiniz şekilde işaretlerim

1 Beğeni

Sorunum çözüldü şimdi VDSL 100 paket için tekrardan kayıt açtım teşekkür ederim.

1 Beğeni

100 lük pakete geçişimde tamamlandı. Hat değerlerim ve aldığım hız ekte. bir sıkıntı var mı 73 almıyorum tam olarak

Bakır hat da bir miktar kayıp oluşur aldığınız değer 73 için gayet iyi. İyi kullanımlar. :slight_smile:

2 Beğeni