Yeni Abonelik ve hat değerlerim

Hattınız iyi vs. diye yazmışlar… Kötü değil ancak iyi de değil. SNR dediğimiz sinyal gürültü oranınız düşük, dediğiniz gibi santrale olan uzaklığınız 9mt olsa bu değer 35-40 seviyerinde olacaktı. Birde 9mt mesafeyi nasıl ölçtünüz?

Nasıl yok zayıflama 4.8 db den 3.6 db e düşmüş. Portta bir sorun yok üst pakete geçiş talep edince profil değişecek ve maksimum hız da artacak. Benim hattım da aynı şekilde paketi 75 yaparsam maksimum hız yükseliyor paketi 50 yapınca aşağıya düşüyor

Bütün iss firmalarından alt yapı sorguladığımda 9 metre gözüküyor ki dolap bizim siteye özel konmuş içeride yani. Binama 9 metre değilde 15 metre olsun.

Snr değerini sadece santrale olan yakınlık ile alakalı değiş eve gelen kablo ankastrenin doluluk oranları gibi etkenler değiştirebilir

Bildiğim kadar bilgilendirdim :slight_smile:

1 Beğeni

Sorun değil. Ben de yaşadığım durumu ilettim aynı şekilde olabilir. Sizin dediğiniz de olabilir belki port arızalıdir. Ama öncesinde paket yükseltme doğru adım olur.

1 Beğeni

@ModeratriX paketimi daha da mı yükseltmem gerekiyor?

Destek kaydınıza not olarak tekrar nms profili tanımı yapılmasını talep ediyorum şeklinde yazın

Arkadaşlar merhaba. 3 gündür keenetic marka modem ile Abonelik başlattım. İnterneti ilk defa kurarken güncelleme aldı. Hızım 88 e sabitlenmiş. Fakat snr değerim 1.
İki gündür hiç kopma yaşamıyorum. Dosyada indiriyorum. Zoomda kullanıyorum hiç takılma ve kopma olmuyor. Saha dolabına 9 metre mesafedeyim. Modemin böyle değer göstermesi mantıklı mı acaba?