Yapa'dan Vae'ye geçmek

Bugün biraz araştırma yaptım ve YAPA santralinin evime olan uzaklığı 1740 metre. Haliyle adsl hizmeti almaktayım. Netspeed sitesinden hız sorgulaması yaptığımda ise aşağıdaki fotoğraftaki cevabı almaktayım. Bu sebeple hemen evimin sağ ve sol tarafında bulunan binaların kapı no’larından sorgulama yaptığımda ise VDSL ve FIBER internet hizmeti alına bildiğini gördüm. Aynı denemeyi Turknet alt yapı sorgulaması ile yaptım ve aynı sonuçları aldım. Teknik destek bölümünden Destek konusu “Hızım Düşük-Performans” seçerek talep oluşturdum Vae altyapısına geçmek için. Kısaca size sorum internet hızımda artış olur mu? Vae geçiş süreci hemen başlatılır mı?
NOT: VDSL modeme sahibim.
NOT2: netspeed sorgulamasında port var görünüyor ve santral uzaklığı 91 metre olarak görünüyor yan binanın.

Hızım düşük adımından değil paket tarife adımından destek kaydı açın

Merhaba, ayni sorun bende de hemde aynisi benim santral uzakligim (1428Mt.) ben 15 gun once vae ye gecisimi baslattim 4 ocakta turknet ekipleri gelip baglantiyi yapacaklar ve Allahin izniyle 8mbps den kurtulacagim. Bu islem yapilirken vdsl e gecirilecegim soyleniyor ama bizim bir tanidik tt de calisiyor siz adsl sahasinda tanimlisiniz falan diyor daha kesin degil ama siz de yapin derim biraz uzun suruyor.
Asamalar:
Hat numaraniz degisecek
size her gun sizi altyapi gecisi ile ilgili bilendirecegiz diye mesaj atacaklar
Eger TT nin iyi zamanina denk gelirseniz binaniza ekipleri gonderip ankastrede etiketleme yapacaklar bende 1 hafta sonra gelmislerdi
sonra portunuzun onaylanmasini bekleyeceksiniz bende 1 hafta da bu surdu
sonra turknet ekipleri sizi ariyor randevu aliyorlar onlar gelip TT nin bir ucunu acikta biraktigi kabloyu baglayip gidiyorlar
Muhtamelen 10-25 gun arasi suruyor. Bildigim kadariyla en sonda turknet kabloyu bagladiktan sonra kisa sureli bir net kesintisi oluyor.

1 Beğeni