YAPA'dan VAE'ye geçiş sıkıntıları

Merhaba arkadaşlar, yapadan vae ye geçiş işlemler neden çok gecikmeli oluyor ? Bu sorumluluğu kim üstleniyor? 3 iş günü denilmesine rağmen 2-3 haftadır telefon ve internetimiz yok, çok mağdur durumdayız.

Aslında vea ya geçişi yeni bir abonelik başlatmak gibi düşünebilirsiniz. Bu yüzden uzun sürüyor.

1 Beğeni

Ben 2 kez YAPA’dan VAE geçtim. İlk geçişim 1 gün bile sürmedi, ikinci geçişimde yeni abonelik başlatmış gibi işlem yürüttüler ve 5 gün sürdü.

Bölgenizdeki telekom ekipleriyle alakalı bir durum birazda, benim bölgemdeki telekom ekibi ankastreye kabloyu bıraktı. Ben 4-5 gün Türknet saha ekibini bekledim onları beklemeseydim 2 günde işim bitmişti. Destek kaydı açtıktan 36 saat sonra telekom ankastreye kabloyu bırakmıstı ben kendim bağlamak istedim destek talebinde ekibi bekleyin diye rica ettiler 4-5 gün onları bekledim :smiley:

Uzun lafın kısası bölgedeki telekom ile alakalı.

Bugün Türknet yetkilileri ile tekrar görüştüm, numaramız telekom sisteminde görülmediği için işlemler gecikmiş, halen yazışmalar devam ediyormuş. Böyle bir durum neden olur ? Bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımcı olabilir mi ?