YAPA'dan VAE'ye geçiş sıkıntıları

Merhaba arkadaşlar, yapadan vae ye geçiş işlemler neden çok gecikmeli oluyor ? Bu sorumluluğu kim üstleniyor? 3 iş günü denilmesine rağmen 2-3 haftadır telefon ve internetimiz yok, çok mağdur durumdayız.

Aslında vea ya geçişi yeni bir abonelik başlatmak gibi düşünebilirsiniz. Bu yüzden uzun sürüyor.

1 Beğeni

Ben 2 kez YAPA’dan VAE geçtim. İlk geçişim 1 gün bile sürmedi, ikinci geçişimde yeni abonelik başlatmış gibi işlem yürüttüler ve 5 gün sürdü.

Bölgenizdeki telekom ekipleriyle alakalı bir durum birazda, benim bölgemdeki telekom ekibi ankastreye kabloyu bıraktı. Ben 4-5 gün Türknet saha ekibini bekledim onları beklemeseydim 2 günde işim bitmişti. Destek kaydı açtıktan 36 saat sonra telekom ankastreye kabloyu bırakmıstı ben kendim bağlamak istedim destek talebinde ekibi bekleyin diye rica ettiler 4-5 gün onları bekledim :smiley:

Uzun lafın kısası bölgedeki telekom ile alakalı.

Bugün Türknet yetkilileri ile tekrar görüştüm, numaramız telekom sisteminde görülmediği için işlemler gecikmiş, halen yazışmalar devam ediyormuş. Böyle bir durum neden olur ? Bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımcı olabilir mi ?

Telefon ve internetimiz 25 ağustosdan beri yok, 1 aydır telefonumuz çalışmıyor, gerçekten şaka gibi bir şirket bu Türknet. İşin garibi hattımızı Türk Telekom’ a da alamıyorum, numaramı iptal etmişler. Ne yapacağımı bilemez oldum, iş yerinizde Türknet kullanıyorsanız ve bizim gibi siparişle çalışan bir işletmeyseniz tekrar düşünmek gerekiyor böyle bir şirketten hizmet almak çok riskliymiş. Sürekli bir türk telekoma başvuru yapıldı bekleniyor cevabı ortada koca bir hiç var, Yazık…

Özelden, abone numaranızı paylaşır mısınız?