Yapa'dan Vae'ye Geçiş İşlemi

3 Aralık’ta başvurduğum Vae altyapısına geçişim bugün sabah saatleri ile tamamlandı.Süreç 23 gün sürdü ve Vae’ye geçiş başvurusundan öncesini de hesaba katarsak toplamda 1 ay boyunca geçiş işlemlerinin tamamlanması için bekledim.Sürecin bu kadar uzun süremesinin sebebi TT’nin işi bildiğiniz yokuşa sürmesi ben başvurduktan tam 19 gün sonra etiketleme yapıldı,o günden düne Türknet tarafından bir teknik ekip gönderilmesini bekledim ama nasıl bir sıkıntı varsa bir türlü ekip gelmedi ve en sonunda ankastredeki bağlantıyı kendim yaptım ve bugün sabah 11 itibariyle 75mbps’lik pakete geçişim sağlandı.

**Bu süreçte forum ve facebook grubundaki gönüllü destek ekibi sayesinde ilerleme sağlayabildim ve yaşadığım bütün sorunlarla yakından ilgilendiler o yüzden her birine çok teşekkür ederim(özellikle @Moderatrix ve @EFG) **.OİM’deki arkadaşlara sinirli olduğum gerçeğini değiştirmiyor bu tabiki :smiley: Neyse lafı uzatmanın bir anlamı yok pakete geçiş sağlamadan önceki ve sonraki iki hız testinin sonucunu buraya bırakayım.

4 Beğeni

Hayırlı olsun :ok_hand:

1 Beğeni

Hocam hayirli olsun bende 11/12/2020 tarihinde basvurdum 4 Ocakta turknet ekipleri gelip baglantiyi yapacak. Ama bir sorum var siz vae ye gecmeden once adsl altyapisindamiydiniz? Ben su an oyleyim yanimdaki binada vdsl var diye 85Mbps hiz alabiliyorlar diye geciyorum dogru mu sizce?

1 Beğeni

Ben yapa altyapisinda vdsl kullanıyordum.Eger altyapı sorgulamasında VDSL ve dediğiniz hız gözüküyorsa modem de destekliyorsa alırsınız söylediğiniz hızı.Turknet ekibini beklemenize gerek yok eğer TT etiketleme yaptıysa bina içindeki ankastre kutusunda anlıyorsanız siz anlamıyorsaniz bir elektrikçiye bağlatip profil güncellemesi talep edebilirsiniz.

1 Beğeni

Ben su an evde olmadigimdan birde anlamadigimdan dokunmadim zaten turknet ekipleri takacak kabloyu sikinti yok. Siz yapa da vdsl kullaniyordunuz 2mbps baya dusuk kurtulmussunuz umarim bende kurtulurum.

1 Beğeni