YAPA'dan VAE'ye Geçiş İşlemi

Arkadaşlar YAPA altyapısı kullanıyorum. Santrale olan uzaklığım 1150 metre olduğundan dolayı VAE’ye geçiş talebinde bulundum. 1 hafta içerisinde geçilecek dendi aradan 5 gün geçti YAPA altyapım 1570 metre oldu bu nasıl iş anlamadım ben lütfen yardım edin kafayı yemek üzereyim.

Emre Bey, merhaba TurkNet sitesinden aynı binadaki farklı bir daire’nin sorgulamasını yapıp çıkan sonucu SS olarak ekler misiniz lütfen?

Sorgulamayı TurkNet sitesinden yapıp SS eklerseniz daha iyi olur.

İkisi tek bir yerden atamadım kusura bakmayın. Evime 100 metre mesafedeki santral dururken 1500 metre uzaklıktaki yere bağlamışlar.

YAPA altyapı’dan VAE’ye ne zaman geçiş talep ettiniz ? Kaç gün oldu ?

13.12.2020 tarihinde başvuruda bulundum. Ondan önce de VDSL için talepte bulundum kısacası yaklaşık 10 gündür bekliyorum.

Ben size süreci şöyle tarif edeyim ; YAPA’dan VAE’ye geçiş talebi altyapı değişikliği olduğu için süreç uzun sürebilir. Çünkü bu süreç içinde TT’ye başvuru yapılıyor. TT’nin olumlu yada olumsuz dönüşü bekleniyor, ona göre işlem yapılıyor o yüzden bu kadar uzuyor süreç. Mevcut Destek kaydı üzerinden takibini yapabilirsiniz.

2 Beğeni

Screenshot_8 Destek talebinde konuştuğumda en geç 1 hafta sürecek dendi. TT’de bir tanıdık zaten VAE’ye geçmiş olduğumu ve santralle aramda 1570 metre olduğunu söyledi açıkçası biraz korktum ama burada YAPA profilim hala var.

TT’deki arkadaşınıza süreç hakkında bilgi vermeyi isterdim. 100 metre de saha dolabı var ama santralde olan hizmet yerini sen zaten VAE ye geçmişsin diye size söyledi öyle mi ? :joy: işleminizi TT’deki tanıdığınız yapmıyor olduğu için geçistirmiş sizi hepsi bu. Korkucak bir durum yok. Geçiş işlemleri tamamlandığı zaman santral’den, 100 metre mesafedeki saha dolabına taşınacaksınız.

1 Beğeni

Screenshot_9
Durduk yere santrale olan uzaklık niye arttı?

Santral 1 tane olur ve taşınma ihtimali yok merak etmeyin.

1 Beğeni

Size güveniyorum beklemekten başka çarem yok sanırım.

Bende yenibosnada ikamet etmekteyim ve heryere aktif saha dolapları koyuldu Turk Telekom tarafından, devreler yeni dolaplara taşınınca dolayısıyla uzaklık arttı hız düştü, yapadan vae geçmek şuan için doğru bir karar.

3 Beğeni

Aynen öyle çok şaşırdım her sokak başında vardı.Neyse artık bekleyecem yapacak bir şey yok.

Emre Bey, yüksek ihtimalle VAE geçiş talebiniz onay bekliyor. Onay gelirse işlemleriniz en kısa sürede halledilecektir. Zaten onay gelirse size bilgi verilir merak etmeyin. Siz yine mevcut destek kaydı üzerinden 1 2 günde bir sorabilirsiniz.

Öncelikle teşekkür ederim.Keşke destek kaydında bu kadar hızlı cevaplansa en erken 12 saat sonra cevap veriyorlar.

Daha önce geçtiniz mi bu sürecin 1 haftayı geçtiği oluyor mu?

Emre Bey, TT tarafından telefon onayı verilmiş. xDSL onayı da verildikten sonra geçişiniz tamamlanacaktır merak etmeyin.

1 Beğeni

Başınızı şişirdim ama o kaç gün sürer :sweat_smile: