YAPA'dan VAE geçişi

Benim bölgemde VAE çalışmaları bir ay önce başladı ve cumartesi VAE altyapısı aktif oldu YAPA’da 20 mbps hız aldığım için 81 mbps veren VAE ye geçiş yapmak istiyordum aktif olunca. Ama cumartesi sabah YAPA’dan aldığım internet tamamen gitti hemen yalın internet olucak şekilde VAE geçiş talebi ilettim ama bu süreçte ben uzaktan eğitimle üniversite okuyorum ve ablam işini uzaktan yapıyor. İnternetsiz kalmak şu aşamada çok sıkıntı oldu bizim için VAE’nin aktif olması ile YAPA internetin kesilmesinin tesadüf olmadığını düşünüyorum yeni sorgulama yaptığımda caddemde artık YAPA gözükmüyor yani türknetin ihmaliyle internetsiz geçiriyorum şu süreci her ne kadar kendileri arıza desede.

VAE geçişim ne zaman tamamlanır acaba?

Destek kaydı: 38382725

1 Beğeni

aynı sorunu yaşadım 2 3 gün sonra 2mbit hız verebildiler 6 7 gün sonunda adsl hizmeti verebiliyorlar vdsl hizmeti için kaç gün veya ay bekleyeceğim hiçbir fikrim yok

1 Beğeni

Bende YAPA’dan (5 mbps) VAE’ye geçtim (81 mbps) bende hiç bir kesinti neredeyse olmadı ev telefonu haricinde. Ama benim ki şans olabilir. Bende telefon başvurusu da olduğu için uzadı. Ortalama 1 hafta içinde yapıyorlar. Önce VAE ADSL sonra Türknete yazıp VAE VDSL alıyorsunuz gün içinde (bende olanlar bu şekilde).

Telefon başvurusu tamamlandıktan sonra ne kadar sürdü acaba geçişiniz?

1 Beğeni

5 gün telefon, 6 gün internet sürdü normalde internet daha az sürmesi gerekiyormuş. Bende port ile ilgili sorunlar çıktı. Gün içinde VDSL 35’e geçirilmiştim.

anladım teşekkür ederim şu an internetim olsa dert etmiyeceğim ama beni bu şekilde açıkta bırakmaları çok zor duruma soktu beni.

1 Beğeni

Sorununuz çözüldü mü?
Zira aynı sorunu ben de yaşıyorum; 10 gündür VAE geçişini (16 günlük bir internet kesintisiyle) bekliyorum…