Yapadan VAE geçiş kablo

Geçiş işlemi başlattım. Dün telekomdan gelip birisi soldaki kabloyu bırakmış. Sağda takılı olan kablo ise benim kullandığım kablo. Dün internet gitti gelmedi. TurkNet ekip yollayacağız diyor bekliyorum ama bu kablonun kolay bir takilisi var mı?

Krone ve yak konnektör ile bağlıyabilirsiniz.

1 Beğeni

O ikisi de bende yok başka türlü bağlama yöntemi yok herhalde.

Elektrikçilerden temin edebilirsiniz.

@Murat042 Katılıyorum. Sade ek ile yapabilirsiniz fakat bağlantınız hızınız sağlıklı olmaz, Gerekte yok.

3 Beğeni

Bugün arkadaş gelip kabloyu bağladı fakat hala internet yok.

Devre hazırlığı tanım vs işlemleri devam ediyordur.

1 Beğeni

Aynı sorunu şu anda bende yaşıyorum ankastre de saha ekibi kablomu taktı ama evde internet yok.Senin sorunun düzeldimi?

Yok düzelmedi. Sorduğum zaman ise genel bir arıza olduğunu Telekomun baktığını söyledi. Bu gece 23:01 de düzelecekmiş.

Evet hala internet yok. Böyle rezalet bir iletişim görmedim. Tarih veriyorlar verdikleri tarih geçiyor cevap gelmiyor. 1 hafta oldu internet hala yok cevap da yok.

bende vaeye geçeceğim inşallah böyle sorunlar yaşamamam, 1 saatlik kesinti bile benim işimi çok aksatır :frowning:

Sakın işiniz olduğu zaman geçmeyin. Sokakta amcam oturuyor o da vae ye geçti. 3 hafta internet yoktu evlerinde.

hocam yapa hizmeti vae tamamlana kadar devam eder sonradan çıkarılan uça mı bağladı gelen arkadaş öyleyse internet onayı vs işlemler devam ediyordur en fazla 10gün sürer türktelekomda bir sorun varsa çok daha fazla sürebilir vae tüm işlemler tamamlanmadan yapadan internet kullanmaya devam edebilirdiniz kabloyu bağlamaya gelen arkadaşa söyleseydiniz vaeye bağlamazdı

Böyle bir bilgim yoktu keşke olsaydı Yapa kullansaydim. Kabloların olduğu yer baya karışık fikrim uok. Şimdi mesaj atmışlar telekoma ilettik santralden eve kadar gelen kabloyu kontrol edeceklermis. Ortalama 36 saat sürüyormuş bu işlem. İnternet kesintisi olmayacak denildi neredeyse 10 güne tamamlayacaklar.

böyle mesaj attılarsa geçiş tamamlanmış demekki ? sordunuz mu geçiş tamamlandı mı diye evet internet kesintisi hiç olmuyor dediğim gibi vae tamamlana kadar yapa kullanmaya devam etseydiniz sadece her şey tamamlanınca yapadan vaeye takarken internet kesiliyor sanırım bunu türktelekom kabul etmiyor çünkü tekrar kabloyu takmak için birdaha gelecek veya bina içi ankastre kutusunda port yoktur… işlemler tamamlandı dsl sinyal geliyosa direkt kullanabilirsiniz

Olaylar hakkında hiçbir fikrim yok en son durumu yazıyorum. Telekomdan geldiler saha dolabı ve ankastre ile çalıştılar ve şu an vdsl geldiğini ve işin Telekom tarafının bittiğini söylediler. OİM den baktığım zaman internet hızı gözüküyor ama IP adresi vs gözükmüyor ve internetim hala yok.

Tamam taşıma işlemi bitmiş son rötüşlar kalmış haftasonu yapıyorlar mı bilmiyorum pazartesi kesin hallolur

Telekoma bildirdiler 1 saatte geldi ve sorunu çözdüler. Bu adamlar 5 saat oldu cevap vermiyorlar ayar oluyorum. Belki sorun ufak bir şey ama bakıp görmedikleri için beni 1-2 gün bekletiyorlar.