YAPA'dan VAE altyapısına geçiş

Merhaba,
YAPA santraline 1300 metre mesafede olduğumdan dolayı düşük hız alıyorum. VAE altyapısında VDSL bulunuyor ve 65Mbps hıza kadar destekliyor. Kontrol ettiğimde port bulunduğunu öğrendim.
Daha önce açtığım konunun niçin kapatıldığını anlayamadığım için tekrar yazıyorum. DonanımHaber’de onlarca girdi okudum geçişin yapıldığına dair. Bu zamana kadar TurkNet’ten memnundum ve birçok kişiyi de TurkNet’e davet ettim. Ama elbette ki farklı bir internet sağlayıcısına geçmeyi ben de biliyorum. Ricam maliyet hesabı gibi bahanelerin arkasına sığınılmadan diğer müşterilere yardımcı olunduğu gibi bana da yardımcı olunması.

Destek kaydı açarsanız yardımcı olurlar.

Modem buluşması gereken hızda buluşmuyordan kayıt açın.

Bu sekmeyi bulamadım ama İnternet Arızadan ve BTK üzerinden kaydım açık durumda şu anda.

Btk başlığı üstünden kayıt açmanıza gerek yok. Tek bir kayıt açıp tüm iletişimi onun üzerinden yapın

“Altyapı değişikliği yapılamaz” diye cevaplandı az önce

1 Beğeni

https://www.extranet.com.tr/altyapi/
Extranet - Alt Yapı Sorgulama

Adresinden bir altyapı sorgusu yapıp ekran görüntüsünü paylaşır mısınız mümkünse

1 Beğeni

Bu şekilde çıkıyor. Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.

Yapa da şuan aldığınız hız nedir?

21Mbps hız alıyorum.

1 Beğeni

Bu hızı yeterli görecektir TurkNet ve büyük olasılıkla vae geçişi yapmayacaktır.

Merhaba, TurkNet süreci başlattı. Yeni bir telefon başvurusu uzun bir zaman alır mı?

normalde yasal olarak 4 gün telefon, 3 gün internet başvurusu olması olması lazım yanlış hatırlamıyorsam.

1 Beğeni

Ortalama Telekom un telefon numarası ataması onaylanması vs pandemi nedeniyle 7 günü bulabilir

2 Beğeni

Merhaba, cevaplar için teşekkür ediyorum. Bugün TurkNet’ten cevap aldım. VDSL2 modem sipariş ettiğimi önceden belirtmiştim. Gelen cevap şu şekildeydi: “VAE geçiş süreciniz İnternet başvurusu olarak devam edıyor tamamlanma yasal süreci 3 iş günüdür süreç hakkında sizi bilgilendireceğiz. VDL olarak basvuru yaptım.”
Bugün gelen TTNET personelinden sonra kafamda yeni sorular canlanmaya başladı. Personeli TurkNet yönlendirmişti. Kabloyla ilgili işlemleri yaptılar. “İnternetiniz gidecek, YAPAdan çıkarıp TTNETin hattına bağladım” dedi. Ancak sonra kontrol ettiğimde internetim çalışıyordu. Hat değerlerini de kontrol ettim değiştiğini gördüm.
Önceden hat değerlerim böyleydi:eskihatdeğerleri

Şimdi ise böyle olmuş:.hatdurumu
Online işlemlerde de şu şekilde görünüyor artık:

Şu an takılı modem HG630a.
Açıkçası anlayamadım. TurkNet sistemden açmadan nasıl olabiliyor da çalışıyor. VAE kapalıyken VAEden nasıl internet alabiliyorum. Aklımda deli sorular…

Ne güzel geçmişsiniz işte VAE ye ben 1 aydır geçemedim.

Büyük ihtimal daha TurkNet sistemi güncellemedi hâlâ YAPA üzerinden görüyor sizi.

1 Beğeni

Birkaç gün sonra TurkNet Online İşlem Merkezi’de vae sistemine geçer dert etmeyin.

1 Beğeni

Bir şeyi merak ettim ankastrede değişikliği kendileri mi gelip yaptılar??

Turk Telekom’dan bir arkadaş geldi. İlk başta “TurkNet’ten birileri gelecek ve hattınızı bağlayacak” dedi. Sonra “istersen ben bağlayayım” dedi. Ben de “olur” dedi.

Bana ankastreden kendin bağlayacaksın diye mesaj atmışlar oimden. Sana gelen son mesaj nasıldı?