YAPA Santral Mesafemi Nasıl Öğrenirim?

İstanbul Esenyurt’ta oturuyorum altyapı sorgulamasında TurkNet’in YAPA’sında olduğumu görüyorum. YAPA mesafemi ve hızımı merak ediyorum öğrenme şansım var mı?(TurkNet ABONESİ DEĞİLİM)
Adresim İstanbul Esenyurt Battalgazi Mahallesi Doğa Sokak.

TurkNet altyapı sorgulama ekranında ne yazıyor sizde?

Fazla uzaksın belli ki. YAPA birimiyle iletişime geçebilirsen belki söyleyebilirler

Burada yetkili bir abimiz cevap verir diye umuyorum :slight_smile:

10 mbps diyor yakın sayılmaz nereden baksanız en az 1000 metre var :slight_smile:

1800 civarı diye düşünüyorum @HKN 1450 de 18-20 arası alıyordu :slight_smile: Onun dışında net bir mesafe söylenemez diye düşünüyorum.

Ben yapadayım 2850 km mesafeden 8 mbps alıyorum

YAPA’nın nerde kurulu olduğunu bilsem kabaca hesaplayacağım ama devlet sırrı galiba bilen yok :slight_smile:

Genelde telekom müdürlüklerinde oluyor diye biliyorum.

Bağlı olduğunuz santralde bulunuyor olabilir bilgi almak için Türk Telekom Müdürlüğü ile iletişime geçmenizi öneririm.

Müşteri numaranızı özel mesaj üzerinden benimle paylaşırsanız size bağlı olduğunuz santrale olan uzaklığınızı net bir şekilde söyleyebilirim.

Nereden nereye :slight_smile:

1 Beğeni

Daha müşterisi değilim vodafone net kullanıyorum 8 mbps anlaşmam var ama çıkmayı düşünüyorum bir de bulunduğum mahallede fiber var ama apartmanda yok 3 daireyiz apartmanımıza fiber getirtme şansım var mı varsa nasıl ve ne kadar sürer?

Bunun için Türk Telekom Müdürlüğü’ne toplu imzalanmış dilekçe vermenizi öneririm ama binanın iç tesisat uygunluğu vb. şeyler önemli.

3 daire için 1000 sayfa dilekçe de verilse TT oraya fiber vermez :frowning:

Siz ADSL de uygun fiyatlar veren ISS lere bir bakın. Taahhütsüz hizmet veren bir çok ISS var onlara bakın derim.

Öyle maalesef :slightly_frowning_face: ama genede denemekte fayda var.

1 Beğeni

Peki ortalama kaç dairede fiber getirirler sonuçta kapının önünde kutu var sadece bağlayacaklar karşı binam 8 katlı oradakiler tanıdık onlar başvuru yapıp çektirebilirsek oradan kendi evime çekebilirim.

Ortalama 10 dairede çekerler diye düşünüyorum ama bina içi kablolama uygunluğu da önemli.

1 Beğeni