YAPA profilimin kopması

Merhabalar.Yapa profilimi oyuna alınca kopmalar yaşanıyor standart da ise pingim yüksek oluyor o yüzden oyun oynarken oyun moduna aldığımda kopmalar yaşanıyor yapa profilimi standarta çekmek istediğimde ise hata veriyor almıyor şu an oyunda kaldığı için kopmalar yaşanıyor standarta geri çekmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

Nasıl bir hata veriyor?

Destek aç : oyun profilini kullanmak istiyorum ve hızımın düşmesini istiyorum. Diyerek

Oyun profiline geçince snr 6 seviyesine çekiliyor, haliyle en ufak parazitde kopma yaşarsın(alt yapı sağlam değilse).

1 Beğeni

yani sıkıntı şöyle profilleri düzenleyemiyorum örneğin standarta çektiğimde gene oyun moduna geçiyor kestintisiz seçtiğimde ise gene oyun modunda oyun modunda da olunca herhangi bir dalganlanma yaşandığında kopma sorunu yaşatıyor altyapı kaldırmıyor standarta çekmek istedim geri dönüş sağlandığında standarta çektik dediler ama gene oyun profilinde gözüküyorum

SNR değerin nedir peki şu anda?

Gürültü Seviyesi (Yukarı/Aşağı) 6.1/6.9 dB
Hat Zayıflaması (Yukarı/Aşağı) 15.1/21.8 dB
Çıkış Gücü (Yukarı/Aşağı) 12/18.8 dBm

SNR 6.1 gördüğün gibi. 6 sınır noktası diyebilirim en ufak parazitde maalesef kopma yaşarsın. Ne kadar bir hız kullanıyorsun bilmiyorum ama destek açıo modeme gelen hızın düşmesini iste.

Aynı sorun bende de vardı. Yapadayım 12mbps geliyor snr 6 ve kopuyordu. Bende 8 istedim o zaman snr 12 ye çıktı parazit olsa bile en fazla 10a kadar düşüyor snr kopma filan kalmıyor.

Yani benim anlamadığım şey şu ben önceden vdsldeydim kopma yaşamıyordum adsle çekmişler beni geri vdsle geçmek istiyorum kimse ilgilenmedi adsle çektiklerinde ise yapa profillerimi değiştiremez oldum ve kopmalar yaşanmaya başladı ve durmadan oluyor artık profilimi değiştirmek istediğimde ise değiştirdik diyorlar ve herhangi bir değişim yok.Karşı komşum vdsl kullanırken 35 mb hız alırken ben 12 mb hızda kopma yaşıyorum şaka gibi bir olay cidden böyle saçma bir durum için karantina sonrası iptal ettirmeyi düşünüyorum çünkü karşı komşuma vdsl verirlerken bana adsl veriliyor ve ikimiz de aynı fiyatı ödüyoruz

Yapa profilim takılı kaldı yani kısaca oyun moduna çekmişlerdi oyun modunda da tabii ki SNR değerim düşük olduğu için kopmalar yaşanıyor standart moda çekmek istediğimde ise herhangi bir değişim olmuyor gene oyuna geri dönüyor destek kaydı açtığımda değiştirdik diyorlar ama gene herhangi bir değişim olmuyor 4 gündür aynı sorundan muzdaripim yani yardımcı olursanız sevinirim.
Destek numaram:
33369152