Yapa İle Harikalar

Merhaba,hayırlı olsun baya güzel bir hız alıyorsunuz güle güle kullanın.

1 Beğeni

Gpon Altyapısındasınız herhalde

1 Beğeni

Merhaba,

Teşekkür ederim. Darası sizlerin başına :slight_smile:

1 Beğeni

Hayır hocam YAPA altyapısı.

Yüksek hızlar da TurkNet 'i tavsiye etmeyiniz :smiley:

1 Beğeni

erişim proje birimine nasıl ulaştınız ?
fiber altyapı talebini nasıl iletebiliriz ?

1 Beğeni

Merhaba,

Aldığım hız değerleri için soruyorsanız bunları eğer, bu hızları iki hattı firewall ile birleştirerek gerçekleştirdim. Dilerseniz yüksek hız alıyorsanız 2 daireniz var ise yardımcı olabilirim. Erişim ve proje bölümün ulaşmak zor değil zaten. Telekom binasına gidiyorsunuz Proje bölümüne gideceğinizi söylüyorsunuz zaten mecburen alıyorlar içeri.

yok hayır.Binama fiber altyapının gelmesini istiyorum

Merhaba,

Kolay değil bu tip durumlar ancak bahsettiğim gibi erişim ve proje bölümüne giderseniz yardımcı olurlar. Telekom saha ekibi gibi umursamaz olmuyorlar. Biraz daha okumuş ve iş bilen insanlar oluyor. Metro veya TTVPN gibi şeylerden bahsediyorlarsa eğer size ben sadece dilekçemi vereyim Müdür işleme alsın değerlendirsin gibi şeylerde bahsedin sizde. Dilerseniz telefon numaranızı özelden atın yardımcı olmaya çalışayım.

1 Beğeni

17a yayını olan kabloların içinden 30a geçmesi parazit yapıyor
Binaya kadar olan yerlerde mümkün

1 Beğeni

Birileri pfSense deniyor galiba :slight_smile:
Ping sorunu derken nasil bir sorun yasiyorsunuz. Tahminim packet loss olusuyor ve re transmitten oturu jitter yada high latency sorunu yasiyor olabilirsiniz.

1 Beğeni

Bence ülkemizde VDSL2 Plus (35b), köy gibi alanlarda olmalı. Yani ülkemizde görülebilecek en kötü altyapının en az VDSL2 Plus olması lazım. Normal evlerde, şehirlerde veya genel olarak ilçelerde, köy evleri harici heryerde TurkNet Fiber olmalı.

Erdem harikalar diyari burası türkiye hocam

Merhaba,

Doğru hocam pfSense kullanıyorum. Loss oluşmuyor aslında sorunu anlayamadım tracert atınca her yere 26 ping ile gidiyor :sweat_smile:

Erdem beklentilerin yine uçuyor arkadaşım. :sweat_smile:

Burası Türkiye lafı neden hep kullanılıyor? Ne farkeder? Bu dediğimin olması için bir engel mi?

Erdem inan her evde Fiber olsun, herkes yüksek hızlar kullansın bende isterim. Hemde senden çok isterim. Ama bunların olması için bir taraflarımızı yırtmanın anlamı yok. Dilekçe verirsin gelirse gelir. Gelmezse farklı yollar bulursun ama kendi içinde bulursun. Her forumda başka ülkeleri kıyaslayıp da birşeyler beklemenin anlamı yok. Diğer ülkerlerin alt yapısı tam sana göre ise istediğin havaalanından bir uçağa bin git. Ama orada da forumlar da kismeye ızdırap olma

Dolar eskiden ülkemizde 2 falanken onların aklı nerdeydi peki? Mesela 2009-2011 yılları? O zamanlar VDSL2 denen teknoloji yok muydu sanki? Neden o zaman başlanmadı yatırımlara?