Yapa İle Harikalar

Ne kadar uzun süre uğraştırsan da TurkNet sonunda istediğimize kavuştuk. Bir yazılımcının en büyük ihtiyacı yüksek hızlardır. Teknik konulara hakim bir arkadaş bu hızları nasıl elde ettiğimiz bulursa ufak bir hediyemiz olacak. Tabi ki ilk defa yapan ben değilim, hediye de büyük bir şey olmayacak. Amaç muhabbet olsun biraz farklı konular dönsün forum da.

Speedtest Link

6 Beğeni

İki dsl hattını iki modem ile köprü moduna alıp çoklu wan destekli bir router ile yük dengesi modunda mı çalıştırdınız? Çünkü 2 katlı müstakil evim var ve 2. Katına da bir abonelik alıp bunu yapasım var :smiley:

2 Beğeni

Yapa da sınır bulunmuyor. Birkaç kişi 180 mbit down aldığını da gördü bu gözler. VDSL aslında 100 mbit değil 300 mbit down verebilmekte.(kutudan kutuya değişiyor)

Merhaba,

Ben YAPA’da 100/Mbit üstü alan kimse göremedim ne yazık ki. Varsa ne mutlu alabilenlere, alabildikleri Upload hızı nedir? 180/Mbit alan arkadaşların.

Merhaba,

Çoklu WAN destekli bir modem kullanmadım, farklı bir Firewall cihazı kullanarak 2 interneti birleştirdim. Gayet stabil çalışıyor. Ping sorunu oluyor birtek onu da yakın zamanda farklı yollarla çözmeyi düşünüyorum. 1/Gbit bağlantımız mevcut zaten bu da yanında oyuncak niyetine duruyor. :slight_smile:

1 Beğeni

30 alanda var 80 alanda…

Yapa da santraline kaç mt uzaklıktasınız

1 Beğeni

Merhaba,

Ortalama 50-60 Metre olduğunu düşünüyorum. Ancak bulunduğum konumda TurkNet kullanımı biraz fazla ve diğer operatör yoğunluğu da mevcut.

bölgede yapa olunca geçiş bol oluyor tabi :smiley:

1 Beğeni

Merhaba,

Ne yazık ki durum böyle. Bazen TurkNet 'i tavsiye ettiğimizden pişman olmuyor değiliz. Ama herkes alabildiği en uygun hızı alsın ve en ideal şekilde kullansın. Bencillik kimseye yakışmaz. Herkes bol trafikli günler geçirsin :slight_smile:

1 Beğeni

Sorun yaşanmaya başlayınca TurkNet de illaki duruma zamanla el atacaktır.

1 Beğeni

Merhaba,

Yakın zamanda inşallah bulunduğumuz adres tamamen Fiber alt yapıya geçecek. 1 Ay falan kaldı tahminlerimce. Sorun kökünden çözülecek. Erdem arkadaş buralara gelip de baltalamazsa biz her şeyden gayet memnunuz yani :slight_smile:

3 Beğeni

bonding-30a-35b profil olabiilir. 30a yasaklı pek mümkün değil bonding eliyorum iki tel falan sorun en mantılı 35b

1 Beğeni

Merhaba,

Tahmin ettiğiniz gibi birşey değil :slight_smile:

35b için Sinan Kurmuş un açıklamaları vardı bir röportajda. Verim alınmadığını belirtti

1 Beğeni

Bakın TurkNet kendi YAPA VDSL altyapısında, profil 17a da size hiç limitleme yapmadan vermiş hızları ve alabilmişsiniz. Kopma olsa, neden bu hızlarda kullanasanız ki? Türk Telekom’da keşke ADSL ve VDSL’de Download ve Uploadı böyle verse…

Profil 30a neden yasaklı?

Erdem arkadaşım bir oku derim öncelikle.

Bu arada, Telekoma gidip TurkNet’in kendi DSLAM cihazları santrallerinde var mı diye sormuştum. Buradaki telekom santralinde hiç TurkNet’in kendi cihazı yokmuş. Full Telekom herhalde… Sizce Aydın Didim’e YAPA veya TurkNet Fiber gelir mi?

Aydın’da sadece Merkez’de YAPA görünüyor. Ancak Didim tarafında yoğun talep yoksa geleceğini sanmıyorum. Fiber ile ilgili gelişmeleri TurkNet’e talep açarak sorabilirsin. Bak senin için en doğrusu dilekçe ver alt yapı iyileştirmesi için dilekçeyi gidip Erişim proje bölümünden ver.